Author Archives: Кочарян Сурен

About Кочарян Сурен

співкоординатор Харківського ЄвроМайдану, член Правління ГО "Інформаційно-аналітичний центр Євро Харків", редактор інформаційно-аналітичного сайту euro.kharkiv.ua

MozartKharkivMusicFest. Програма заходів

53093784_1737031696398295_4171988483801350144_n23 березня – 7 квітня 2019 року відбудеться MozartKharkivMusicFest. KharkivMusicFest – це фестиваль, який не тільки наповнює весняний Харків класичною музикою, а й позначає Харків на культурній мапі світу. Фестиваль цього року включає в себе чотири різножанрових концерти: унікальний для України проект міжнародного фестивального оркестру, що складається з музикантів з шести країн; концерт ансамблю музикантів всесвітньовідомого оркестру, що виконує музику в автентичній манері та на історичних інструментах; сольний концерт піаніста, який активно виступає в кращих світових залах з багатотисячною аудиторією; оперний гала з солістами провідних європейських оперних театрів.

В цьому році KharkivMusicFest відкриває новий комунікаційний напрямок – KharkivMusicForum, який повинен стати майданчиком для спілкування між ініціаторами культурних проектів, культурними менеджерами, музичними діячами, державними органами культури та мистецтва, а також меценатами і культурними фондами.

Найважливішим пріоритетом KharkivMusicFest залишається просвітницька та освітня складова. Фестиваль продовжує вже традиційні лекції-презентації в загальноосвітніх школах та майстер-класи для учнів музичних шкіл та вишів. В KharkivMusicFest-2019 цей напрямок посилюється появою серії безкоштовних лекцій-концертів провідних музикознавців України, дитячим музичним табором з акцентом на класичну музику, і зустрічами меломанів в затишній атмосфері за чашкою чаю.

KharkivMusicFest- фестиваль не тільки для відвідувачів концертних залів. Розфарбовані художниками і встановлені на різних локаціях міста піаніно доступні для всіх бажаючих показати свої таланти – від дітей до професіоналів. А оперні флешмоби допоможуть відкрити в собі любителів опер Моцарта серед випадкових перехожих.

Тож чекаємо вас на заходах KharkivMusicFest-2019 і сподіваємося, що він принесе у ваше життя безліч радісних емоцій та вражень!

Детальніше:
http://kharkivmusicfest.com
https://www.facebook.com/kharkivmusicfest/

 Програма заходів

Концерт «Viva Mozart!»
Твори Моцарта у виконанні Міжнародного Фестивального оркестру KharkivMusicFest з солістами з Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі, Чехії та України
23 березня. 19:00. Харківська філармонія
Концерт «Sextuor Rameau»
Твори Ж.- Ф. Рамо у виконанні секстету “Музикантів Лувра” (Франція)
29 березня. 19:00. Харківська філармонія
Концерт Джорджа Лі
Твори Бетховена та Шумана у виконанні піаніста Джорджа Лі (Китай-США)
2 квітня. 19:00. Харківська філармонія
Концерт «Mozart Gala»
Оперні шедеври Моцарта у виконанні солістів кращих європейських театрів під орудою диригента Андрія Юркевича
7 квітня. 18:00. ХНАТОБ ім. Лисенка
Kharkiv Music Forum
Перший професійний форум класичної музики в Україні
23 березня. 11:00. Харківська філармонія

Amadeus Camp
Дитячий музичний табір з акцентом на класичну музику
23 — 30 березня. «Honey Music Studio»,
вул. Благовіщенська, 13.

Цього року #kharkivmusicfest спільно з Honey Music Studio презентує маленьким харків’янам новий проект фестивалю – дитячий музичний табір #AmadeusCamp. Це 8 днів творчості, фантазії, музичних відкриттів, та акторських перевтілень.
Під час весняних канікул з 23 по 30 березня діти віком від 6 до 14 років незалежно від свого музичного досвіду зможуть взяти участь у створенні музичного спектаклю.
Насичена програма Amadeus Camp передбачає унікальні зустрічі з українськими та зарубіжними зірками класичної музики, заняття музикою, хореографією, акторською майстерністю, екскурсії та майстер-класи, і власне, постановку музичного спектаклю.
Музичний лекторій Amadeus Talk
Серія безкоштовних лекцій про класичну музику для широкої аудиторії. Лектори — провідні музичні діячі та просвітителі України.
24 березня. 15:00. Ірина Сухленко “Занурення в класику – від “треба” до “хочу”, або Класична музика у вихованні сучасної дитини”.
Ірина Сухленко (Харків) – піаністка, викладач в клубі Монтесорі, викладач ХНУМ ім. І. П. Котляревського, одна з засновниць проекта “Дитяча філармонія”.
26 березня. 18:30. Любов Морозова #МоцартНаш”
Любов Морозова (Київ) – музикознавиця, музична критикиня, теле- та радіоведуча. Художня керівничка Kyiv Fantastic Orchestra (Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України).
Кураторка музичних програм культурних форумів «Донкульт» (Київ,2014; Львів,2015), «ГаліціяКульт» (Харків,2016), проекту нової української музики «New Ukrainian Soundscapes» в рамках III і IV фестивалю ODESSA CLASSICS (Одеса, 2017, 2018).
28 березня. 18:30. Олександр Пустовіт “Моцарт-парадоксаліст”
Олександр Пустовіт (Київ) – культуролог, пушкініст, музикознавець, кандидат фізико-математичних наук, професор кафедри філософії МАУП. Автор музичних передач на радіо, та освітнього проекту “Жива опера”.
3 квітня. 18:30. Анна Гадецька “Моцарт і Моцарт: досвід режисерського оновлення. Як Селларс, Кастелуччі, Черняков, Бехтольф, МакБерні,Арнонкур і компанія опери Моцарта ставили, та що з цього вийшло”.
Анна Гадецька (Київ) – музичний культуролог, кандидат мистецтвознавства. Програмний директор платформи “Open Opera Ukraine”. Викладає (і.о.доцента кафедри теорії та історії культури) в Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. Лектор освітньої платформи “Культурний проект”, куратор напрямку “Культурний туризм. Опера”. Автор і ведуча численних проектів, пов’язаних зі старовинною музикою.
6 квітня. 15:00. Юлія Ніколаєвська “Моцарт і джаз: безкінечне наближення”.
Юлія Ніколаєвська – музикознавиця, куратор фестивалів сучасної музики “#Impreza”, “Дні нової музики. Харків”, “Новые пространства звука”. Автор та ведуча проекту концертів-лекцій “Piano 119″, ведуча радіопередачі «Говорити. Грати. Співати» (UA: Харків),
Спів-лектор і музикант: Сергій Давидов
Харківська філармонія.

ArtPiano
Розфарбовані піаніно на різних локаціях міста
7 березня – 7 квітня
Торговельні центри та інші несподівані локації

Майстер-класи
Майстер-класи музикантів Міжнародного Фестивального оркестру KharkivMusicFest
24 березня. 10:00
Місце проведення уточнюється

Освітня програма
Лекції та презентації про класичну музику у загальноосвітніх школах
25 березня – 5 квітня
Загальноосвітні школи

Фестивальний клуб
Обговорення та прослуховування класичної музики в ексклюзивній атмосфері
Місце та час проведення уточнюється

Оперні флешмоби
Опери Моцарта на незвичних міських локаціях
24 березня – 7 квітня
Торговельні центри, транспорт та інші локації

 

Фестиваль “Дні франкофонії в Україні” в Харкові

Дні франкофонії в Україні21-27 березня 2019 року в Харкові в кінотеатрі “Планета кіно” проходитиме фестиваль “Дні франкофонії  в Україні”. Урочисте відкриття відбудеться 21 березня о 18-30.
Про сам фестиваль, його мету та програму 18 березня на прес-конференції в медіацентрі “Накіпело” розповіли Тімоте де Майяр – директор Французького центру Альянс Франсез Харків, Андрій Бочарніков – організатор фестивалю та Максим Довгополов – маркетолог кінотеатру “Планета кіно”.
“Дні франкофонії  в Україні” – фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури і головних цінностей сучасного світу (на думку організаторів), таких як права людини, свобода слова, рівність, культурне розмаїття. Французьке кіно – це незабутньо, це зворушливо і назавжди! Усі фільми на мові оригіналу (французькій) з українськими та російськими субтитрами. Організатори фестивалю – Альянс Франсез Харків і кінокомпанія Festivals Cinema за підтримки Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Україні.
У програмі фестивалю такі фільми як “Витівки Софії” (режисер: Крістоф Оноре), “Найманець” (реж.: Саша Вольф), “Занон Джунглів” (реж.: Антоніна Перетятько) та інші.

Детальніше:
https://festivalscinema.com/2019/02/17/дни-франкофонии-в-украине-2/

Прес-конференція:

Пам’ятати Валентина Дмитровича Отамановського

2019-03-10Пам’ятати Валентина Дмитровича Отамановського (14 (27) лютого 1893 – 10 березня 1964).

Очолював “Братство самостійників”, бився під Крутами. Очолював видавництво, багато писав і перекладав. Такого, що підвищувало рівень усвідомлення та патріотизму. А значить – віддаляло від росії.
Повернувся до Радянської України і плідно працював як краєзнавець у Вінниці. Був засуджений за справою “Спілки визволення України”. Судячи з усього – перехитрував радянську систему, достойно зберіг себе й усвідомлено сіяв те, що зараз нам дасть справжню незалежність.
Те, що необхідна “демосковізація”, щоб нічого нас із Московією не пов’язувало, адже вона впливала завжди вкрай згубно, Валентин Отамановський розумів ще тоді.
Нам випала честь і радість, що Валентин Отамановський устиг стати харківцем. Він непогано вивчений, по ньому давно була захищена дисертація у Вінниці. Завдяки Ігорю Робаку ми можемо багато дізнатись життя цієї знакової людини. Активісти харківської “Просвіти” 10 березня відвідали в Харкові місце поховання Валентина Дмитровича Отамановського та вшанували його пам’ять.

Ігор Алексєєв, Харків
Український Харків

205-річчя Тараса Шевченка. План заходів у Харкові

2019-03-09-9 березня 2019 року виповнюється 205 років з Дня Народження національного Героя та символу України, відомого поета, художника та громадського діяча Тараса Шевченка.

План заходів

Continue reading

Україно-американський благодійний проект “Незабутня Квітка” в Харкові

53057904_611014089343662_1378269109959000064_n25-29 березня 2019 року в Харкові запланована низка заходів у рамках україно-американського благодійного проекту “Незабутня Квітка”, присвяченого американській співачки українського походження Квітці Цісик.
Квітка Цісик (4 квітня 1953, Квінз, Нью-Йорк — 29 березня 1998, Мангеттен, Нью-Йорк) — американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня «Ти осяюєш моє життя» (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року».
Проект “Незабутня Квітка” започаткований продюсером українського походження Алексом Гутмахером у США у 2007 році та реалізується за сприяння Україно-Американської Координаційної Ради. Оскільки усі жінки сім’ї Цісиків померли від страшного діагнозу – раку грудей (в 1994 р. – мати Іванна, у 1998 р. – Квітка Цісик, у 2003 сестра піаністка Марія), – усі концерти проекту проводяться як соціально-благодійні.
Тож, традиційно кожний захід проекту «Незабутня Квітка» є не тільки культурно-мистецьким, освітнім, а перш за все – благодійним. Частина коштів від продажу квитків на заходи завжди перераховується в онкоцентри – для профілактики та лікування раку молочної залози серед жінок України.

Програма проекту

25 БЕРЕЗНЯ
12:00 Відкриття україно-американського благодійного проекту «НЕЗАБУТНЯ КВІТКА»
Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр, вул. Сумська,25
15:00 Реабілітаційна мистецька програма для онкохворих Харківський обласний клінічний онкологічний центр, вул. Лісопаркова, 4

26 БЕРЕЗНЯ,
12:00 «КВІТКА-ГЕРОЯМ!»
благодійний концерт для воїнів АТО. Госпіталь ветеранів війни
КНП Харківської Обласної Ради Обласний Госпіталь ветеранів війни, вул. Врубеля, 42-а
16:00 Зустріч творчої молоді Харківщини з засновником та продюсером україно-американського благодійного проекту «НЕЗАБУТНЯ КВІТКА» Алексом Гутмахером (США)
Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр, вул. Сумська, 25

27 БЕРЕЗНЯ 12:00
«Квітчині колискові»
благодійний концерт для дітей з обмеженими можливостями.
Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, вул. Сумська, 37

28 БЕРЕЗНЯ 17:00
ток-полілог «Квітка двох континентів» за участю зірок театру, шоу-бізнесу та суспільно-політичних діячів.
Ведучий: театральний критик, мистецький оглядач, телеведучий каналу UA:Культура Олег ВЕРГЕЛІС.
Органний зал Харківської філармонії
вул. Римарська, 21

29 БЕРЕЗНЯ 19-00
Вистава Вінницького Академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського «Kvітка. Пісня наяву й у снах».
Харківський академічний український драматичний театр ім. Т. Шевченка, вул. Сумська, 9.

На всі ці заходи, крім вистави – ВХІД ВІЛЬНИЙ

 

Джерела: 
https://uk.wikipedia.org/wiki/Квітка_Цісик
http://leopolis.news/ukrayinsko-amerykanskyj-blagodijnyj-proekt-nezabutnya-kvitka-svyatkuye-10-richchya/

Подія: https://www.facebook.com/events/378879086235294/

 

Марш злих харків’ян

23.02.201923 лютого 2019 року о 15:00 відбудеться “Марш злих харків’ян”. Збір біля міської ради.
19 лютого 2018 року Харківська окружний адмінсуд призупинив рішення Виконкому Харківської міськради про підвищення вартості проїзду в метро до 8 гривень, в трамваях / тролейбусах до 6 гривень. Проїзд в метро повинен бути 5 гривень, в трамваях / тролейбусах – 4 гривні.
Міськрада продовжує упиратися і не виконувати рішення суду, продовжуючи стягувати з харків’ян за проїзд в метро 8 гривень, а в трамваях / тролейбусах – 6 гривень.
Ухвала суду щодо забезпечення позову в адміністративній справі підлягає негайному виконанню. Подача апеляції не зупиняє його дії. Всі інші розмови і домисли – з законом не мають нічого спільного від слова зовсім.
Прокуратура Харківської області вже порушила кримінальну справу про умисне невиконання судового рішення.
Своє роз’яснення дав також Окружний адміністративний суд. Ми, злі харків’яни, йдемо під міськраду, щоб висловити свою позицію і змусити міськраду виконувати рішення суду.
Зберемося, поспілкуємося і … прогуляємося. Маршрут прогулянки – секрет.

Подія: https://www.facebook.com/events/405855646884370/

22 лютого 2019 року в Харкові напередодні “Маршу злих харків’ян” розтягнули банер перед місцем проживання тимчасового міського голови.

Вечір пам’яті Миколи Будника у Харкові

2019-02-2828 лютого 2019 року о 17-00 запрошуємо всіх небайдужих на вечір пам’яті відомого бандуриста, панотця, засновника Кобзарського Цеху – Миколи Будника. Місце проведення – актова зала Спілки Письменників (вул. Чернишевська, 59). Вхід – вільний.
Микола Петрович Будник (3 лютого 1953 – 16 січня 2001 ) – видатний український бандурист, майстер народних традиційних інструментів, епічний співець, художник, поет. Народився у Сколобові Житомирської області, помер в Ірпіні Київської області. Учень бандуриста Георгія Ткаченка та художника Тригуба.
Один із засновників Київського кобзарського цеху. Великий вплив мав на створення харківського кобзарського цеху, був ініціатором і натхненником музею Хоткевича, всеукраїнського огляду виконавства на кобзарських традиційних інструментах, благовісник УАПЦ, член редколегії “Наша Віра”. Значну частину активного кобзарського життя присвятив Харкову, грав людям, майстрував інструменти – зокрема у Харкові зробив свої останні. Харківці з вдячністю пам’ятають Миколу Петровича і його бандуру.

Подія: https://www.facebook.com/events/566527700501653/ 

Вано Крюґер: «Коли я чую слово «культура»

50709918_2175470622491014_7774259116385501184_n19 лютого 2019 року о 19-00 в Kharkiv Today в рамках проекту Мистецькі Вівторки із Марко Терен відбудеться зустріч із молодим й талановитим поетом, філософом і культурологом Вано Крюґером. Наш гість приготував для харків’ян презентацію своєї книги «Коли я чую слово «культура», інтелектуальні розмови за смаком та власні вишукані вірші.

Модерують Олена Рибка та Марко Терен.
Зустрічаємо о 19:00 на вулиці Мироносицькій, 8.
Вхід – вільний.

Вано Крюґер – поет, філософ, культуролог, менеджер з літературних проектів Київської організації Національної спілки письменників України, член ПЕН-клубу. “Коли я чую слово “культура”…” – це сім есеїв, три з яких присвячені культурі, мистецтву та мисленню, а ще чотири – знаковим постатям XVIII-XX століть: Маркізові де Саду, Леопольдові фон Захер-Мазоху, Зигмундові Фройду та Умберто Еко.
Вано Крюґер є також автором книг віршів “Прощальний поцілунок Ілліча”, “Зіґґі Фрейд & Ктулху”, “Вертеп на Куренівці”.

Подія: https://www.facebook.com/events/550230385455774 

Вано Крюґер: вірші

Відеозвіт: 

Показ і обговорення фільму “Дні страху”

51644395_2100094396732851_6830179082286661632_nФільм-роздум «Дні страху» був знятий по гарячих слідах жахливих подій історії Харкова навесні 2014-го. Він лежав на полиці майже п’ять років, аби нарешті дочекався свого глядача. Авторам здавалось, що у ньому багато білих плям і показувати його зараз не на часі. Continue reading

“Краще помовчати” – вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

2019-02-20Вже традиційно 20 лютого, о 18.00, харківський Євромайдан та патріотична спільнота міста збирається біля пам’ятника Тарасу, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. Минуло п’ять років з тих трагічних подій. Багато було Continue reading