Category Archives: Події

Концерт-вшанування до 140-річчя Гната Хоткевича

2017-12-15

15 грудня 2017 року о 18-00 в великій залі Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського відбудеться концерт-вшанування до 140-річчя Гната Хоткевича. Проект Любові Мандзюк.
У програмі концерту виступи:

  • солістів –  Ю. Кривцова, Н. Чередниченко, Б. Якименко, Н. Мельник, В. Деркач, М. Митко, А. Жирова, А. Калашник;
  • ансамблів – “Купава” ( у складі народних артисток України Ю. Меліхової, Т. Слюсаренко, Ю. Гізімчук), “Цимбандо”, “Посіпаки”, “Суцвіття”, “Сонячні промінчики”, а також ансамбль у складі А. Коновал, Ю. Кривцова, Н. Крижанівська, Н. Скрибка, А. Гутенко, Д. Старовойтова, М. Зорова;
  • творчих колективів – дитяча капела бандуристів (керівник М. Ляшенко), капела бандуристів “Сонце” ХНУМ ім. Котляревського (керівник – Н. Мельник).

 

Чого ми прагнемо?

2017-12-17-

Зараз йдуть важкі суперечки з приводу що робити. Люди кидають один в одного звинувачення. Є хто ділиться за Саакашвіли чи проти так наче це є головним. Як на мене головним тут має бути відстоювання не особистостей а ідей та правил нашого життя. Хоча і про особистостей не треба забувати, але при цьому не ділити людей на порохо та міхоботів. Це до добра точно не доведе.
Continue reading

Зустріч із представниками департамента культури Посольства США

2017-12-14-

14 грудня 2017 року о 12-00 прес-центрі медіапроекту “Накіпело” (вул. Свободи, 7/9)  відбудеться зустріч представниками департамента культури Посольства США. В зустрічі візьмуть участь Шон О’Хара, аташе з питань культури Посольства США, Тара Холл – заступниця аташе з питань культури і Віра Максимова, спеціаліст відділу преси, освіти і культури Посольства.
Вони розкажуть про програми та гранти Посольства у сфері освіти і культури, серед яких програма демократичних грантів та конкурс малих грантів, програми професійних обмінів. Також вони розкажуть, що вимагається від осіб та організацій, які хочуть взяти участь у грантових конкурсах посольства США і про найкращі практики подання заявок і адміністрування грантових проектів. Після презентації учасники зустрічі зможуть поставити запитання представникам Посольства.
Зустріч буде корисною для представників недержавних організацій, які займаються проектами у сфері освіти, культури і демократичних реформ і які зацікавлені у співробітництві з посольством США.

Джерело: https://www.facebook.com/events/1220283204740334/

У Харкові відбудеться прощання з нашим Героєм Юрієм Зиковим

Юрій Зиков

Сьогодні, 12 грудня 2017 року,  вранці перестало битися серце нашого земляка, Друга і Побратима Юрія Зикова (Шип). Юра був справжнім Патріотом, якій пройшов шлях від члена Харківської Самооборони в 2014-ом,  бійця одного із загонів Територіальної Оборони, до Воїна 92-ої, а пізніше 54-ої Бригади. Вчора тільки він повернувся з відпустки на передову, і ось сьогодні його вже немає серед нас … Боляче говорити про це, не вистачає слів …
У четвер, 14 грудня 2017 року, о 12-00 відбудеться похорон Юрія Зикова на Алеї Слави, де можна буде попрощатися з ним і гідно проводити Героя, який захищав мир в нашій країні ціною свого життя, в останній путь.

Хто може допомогти родині Юри фінансово – карта його дружини: 4402711157136738 Зикова Ірина.

Джерело: https://www.facebook.com/SamooboronaKharkov/posts/2016385305301317

Віче – «За реальні реформи» 17.12.2017

2017-12-17
Останнім часом було багато політичних емоцій. Влада загнала себе у глухий кут, а амбіції та небажання дивитись на ситуацію з державницьких позицій дала привід Росії радіти нашим невдачам. Continue reading

Лекція Яни Партоли “Гнат Хоткевич і театр”

Teatr 1

Гнат Хоткевич – відомий український письменник, історик, бандурист, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч. 
Ще бувши студентом, Хоткевич організував в селі Деркачах на Харківщині сільський театр (1895). У студентські роки керував студентським театром в Харкові, що роз’їжджав по окраїнах Слобожанщини. У 1903 році заснував перший в Україні робітничий театр, який протягом трьох років дав понад 50 вистав, переважно української класики, українською мовою.*
«”Щиро народний театр” сягає глибше. Він розбуджує мисль і оставляє по собі враження, о котрім думається довго ще потім, як зовнішній ефект уступить. Як серед народних верств, так рівно ж і серед інтелігенції будиться почуття самопевності народної, віри в сили свого народу і то сили різносторонньої», – такими переконаннями Гнат Хоткевич керувався при створенні аматорських гуртків і театральних колективів, написанні драматичних творів, в оцінках театральних явищ минулого і свого сьогодення.
Про особливості театральної діяльності Гната Хоткевича, його концепцію театрального мистецтва запрошуємо дізнатися на лекції мистецтвознавиці Яни Партоли «Гнат Хоткевич і театр», що відбудеться 13 грудня о 18.00 у Харківському ЛітМузеї.
Уривки з творів Гната Хоткевича читатимуть студенти театрального факультету Харківському національному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського Сергій Покулаєв та Діана Комісаренко.

Вхідний квиток до ЛітМузею 20 (15 для учнів і студентів) грн.

Джерелоhttps://www.facebook.com/events/329231247593072/

*https://uk.wikipedia.org/wiki/Хоткевич_Гнат_Мартинович

Презентація культурно-просвітницького проекту «Два століття — Одна війна»

10.12.2017

Культурно-просвітницький проект «Два століття — Одна війна» покликаний донести три прості ідеї. По-перше, сучасні українські воїни, які тримають фронт на Сході є продовжувачами боротьби Української повстанської армії. Continue reading

Критичний кінопоказ – про що насправді “зимові” мультфільми”?

2017-12-06

6 грудня 2017 р. о 19.00 в Студії 42 відбудеться критичний кінопоказ “Сніговики, Ялинки та дива. Про що насправді “зимові” мультфільми” від ГО “Харківський Правозахисний Альянс”
Continue reading

План заходів, присвячений ювілею Г. С. Сковороди (оновлюється)

2017-12-03

3 грудня 2017 року відомому українському просвітителю, філософу. поету та педагогу Григорія Савичу Сковороді виповнилося б 295 років. Переслідуваний світською та духовною владою тривалий час він вів життя мандрівного філософа.

Пропонуємо Вашій увазі План заходів, присвячений ювілею Г. С. Сковороди:
3.12.2017 о 18-00, книгарня “Є” –  Вечір, присвячений 295-літтю від дня народження Григорія Сковороди.  Організатори: Книгарня “Є” спільно з харківським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства “Просвіта” за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Детальніше: http://euro.kharkiv.ua/?p=18600

4.12.2017  з 10-00 по 21-00, Харківський літературний музей -  “Skovoroda Day”.  В програмі різноманітні заходи. Шлях до пізнання мудростей філософа проляже через ваш вибір (який, можливо, буде доволі не простим).  12.00-16.00 – ви можете безкоштовно відвідати з екскурсією експозицію “Григорій Сковорода: мандрівка за щастям” . Вечірні заходи – платні (20 грн.). Зокрема, о 17.00 — лекція про свободу у творчості Сковороди та його ймовірні зв’язки з масонами від літмузейниць Ольги Черемської та Наталії Руденко.
Детальніше: https://www.facebook.com/events/137774076993899/  

4.12.2017 о 18-00, Центр культури Київського району – Святковий концерт “Стань хором, всі собором” за участю Харківського міського театру народної музики “Обереги” та спеціальних гостей – Олеся Сінчук (Київ) і Микола Мох (Харків). Організатори: Харківське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Подія: https://www.facebook.com/events/1977622709158625/  

Як це було. Євромайдан Харків – Віче – Резолюція. 1.12.2013

01.12.2013

1 грудня 2013 р., коли в столиці після побиття студентів і журналістів, вийшов перший мільйон, в Харкові біля пам’ятника Шевченку зібралося близько семи тисяч небайдужих громадян. Гасла «Київ – Харків разом!», “Не може далі бути так!”. Українська музика, відверті виступи відомих земляків – вперше за довгі роки продемонстрували, що громадськість міста здатна самоорганізовуватися. До падіння режиму Януковича – це виявився наймасштабніший і змістовний мітинг, на якому була прийнята перша резолюція харківського Євромайдану.
Крім політичних вимог: відставки уряду, перевиборів Верховної Ради та імпічменту президента вже тоді на прохання експертів Північно-Атлантичної групи ми вписали п. 4 – «Звертаємося до НАТО з проханням попередити Росію щодо невтручання в Україні».

Резолюція 
«Про внутрішньополітичну кризу в країні»

Ми, громадяни України, які зібралися на Євромайдані-Харків,

Враховуючи споконвічну належність України до європейського простору,

Визнаючи незмінність українських устремлінь до єднання з європейськими націями,

Нагадуючи про підтримку євроінтеграційного курсу України більшістю її громадян, в тому числі переважною більшістю молоді,

Враховуючи також, що успішний економічний розвиток України можливий лише за умов запровадження економічних свобод, забезпечення прав людини і фундаментальних свобод – слова, інформації, зібрань, асоціацій, відновлення демократичного управління, а також забезпечення повноцінної інтеграції України у світову економіку.

Беручи до уваги, що непідписання Україною угоди про асоціацію з ЄС створює небезпечне підґрунтя для посилення авторитаризму, корупції та бідності людей в країні,

Беручи до уваги також незаконне, невмотивоване та непропорційне масове застосування сили проти учасників мирної акції на підтримку євроінтеграції 30 листопада 2013 р. в Києві.

Беручи до уваги також різку негативну реакцію з боку ЄС та США на порушення виконавчою владою України взятих на себе обов’язків щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а також щодо забезпечення конституційних прав громадян України,

Висловлюючи стурбованість щодо загострення внутрішньополітичного протистояння в Україні на цьому тлі та посилення загроз державному суверенітету, територіальній цілісності та конституційному ладу в Україні.

  1. Вимагаємо відставки уряду, перевиборів Верховної Ради, імпічменту президента.
  2. Закликаємо всі громадські та політичні сили України, Верховну Раду, уряд та Президента здійснити невідкладні дії щодо подолання внутрішньополітичної кризи виключно мирними засобами та на засадах цивілізованого діалогу.
  3. Закликаємо далі всі громадські та політичні сили робити все належне для всебічного забезпечення національних інтересів України та відновлення нею євроінтеграційного процесу.
  4. Звертаємося до НАТО з проханням попередити Росію щодо невтручання в Україну.

 Проголосовано одноголосно на мітингу біля пам’ятника Шевченку 01 грудня 2013 р.

Джерела:
https://glavnoe.ua/articles/a9121
https://maidan.org.ua/2013/12/rezolyutsiya-evromajdan-harkiv-pro-vnutrishnopolitychnu-kryzu-v-krajini/

Відео:

 

Чистилін - 01.12.2013
Yushchenko - 1.12.2013