Category Archives: Чому?

Послание к россиянам из 1994 года

2017-01-12Для «Известий»: Украинский капкан для Российской империи

Перебирая старые архивы, я нашел рукописный черновик своей статьи, написанной в 1994 году. Тогда я как раз перестал быть помощником заместителя головы Верховной Рады В. Б. Гринева: уже состоялись новые выборы. Помню, что случайно и с заметным опозданием прочитал полемику в московской газете “Известия” между ее главным редактором Отто Лацисом и Владимиром Жириновским (Известия 23.4.1994: Жириновский В. “О собирательской роли России и молодых волках”; Лацис О. “Домотканый социализм с запашком портянок”). Поскольку писалась моя статья медленно, а официальный статус я утратил (и на тот момент вообще был сыт политикой), то никуда ее и не отправил. В то время ведь тоже во всю шел конфликт вокруг Крыма — и не только. Сейчас мне слишком противно вообще говорить о чем-либо с носителями “русской идеи”. Пусть говорят “грады”. Но это послание из прошлого для многих и сейчас покажется актуальным:
Continue reading

Чому один із лідерів антимайдану очолює військово-тактичні змагання?

2016-11-23

Сталася прикра ситуація, колишній антимайдановець стоявший під російскими прапорами сьогодні під патронатом ХОДА очолює військово-патріотичні змагання “Вогневий рубіж”. Чому, як це трапилося?
Continue reading

Що відбулося 22 лютого у 2014 та 2015 роках? Або чому псують пам’ятник?

2016-09-29-33За драматичними лютневими подіями у Києві зовсім забули що таке події 22 лютого 2014 року в Харкові для всієї України.
Думаю треба пригадати.
Мабуть ідейними попередниками цих подій було події що встановили Донецько-Криворіжську республіку ще у 1919 року зі столицею у Харкові. Під час помаранчевого майдану у листопаді 2004 року в Кремлі вирішили відродити цю ідею як план Б якщо Ющенко стане президентом. Пройшов Перший Всеукраїнський з’їзд депутатів всіх рівнів в Сєвєродонецьку. А у березні 2008 року Другий Всеукраїнський з’їзд депутатів всіх рівнів. Їх ціль, у разі коли Україна не покориться Кремлю розколоти її на дві частини, створити так званий ПіСУАР (Південно-Східну Українську Автономну Республіку підконтрольну Кремлю). Але тоді дуже далеко це не зайшло.
Continue reading

Чому Росія забороняє Меджліс? 29 вересня 2016 року у Києві Акція підтримки Меджлісу

2016-09-29Що ми знаємо про Кримських татар?
Півострів Крим є їх рідний дім.
У 1944 році за наказом із Москви їх депортували у середню Азію.
Після розпаду СРСР вони почали повертатися у Крим.
2014 рік. Москва анексувала півострів та у 2016 заборонила Меджліс кримськотатарского народу. Включила його в перелік терористів та екстремістів.
Меджліс є дуже поважний орган, він є єдиним вищим повноважним представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу. Вибирається Курултаєм із його делегатів. Тому заборона Меджліса дуже болюча для кримських татар.

Але чому Росія вирішила заборонити Меджліс? Continue reading

Про долю дерев навколо колишнього пам’ятника Леніну

2016-08-12
Хто зна чому, але Кернесу чомусь заважають трамваї та дерева. Здається дай йому волю і Харків буде зовсім без дерев, все у блискучому мраморі серед якого їздять чорні мерседеси кубіки та іржаві тролейбуси.

Також неясно чому міськрада під керівництвом Кернеса весь час напружує громадськість парканами за якими працюють люди з бензопилами та бульдозерами. Ніякого громадського обговорення, раз, і обнесли парканом якусь частину де ростуть дерева, два, і запрацювала техніка. Чому все проходить стрімко та таємно?
Continue reading

Чи випустять Александровську?

2016-07-08-sud
Серіал “Александровська за гратами” обіцяє мати продовження.

У середу, 06-07-2016 відбулася зустріч патріотів з комуністами біля стін прокуратури.

Ясна річь що журналістка етіка повинна висвітлювати позиції сторін.

Але в данному разі чомусь на пам’ять приходить ленінський вислів:

Капиталисты сами продадут нам веревку,
на которой мы их повесим.

(с) В.И.Ленин

Можно перефразувати так: – журналісти самі подадуть нашу брехню як “мнение другой стороны. После чего мы возмём власть и повесим тех журналистов, ибо мнение другой стороны когда мы при власти нам будет не интересно, да и вредно”.

Виникає питання. Як не порушуючи журналістку етику подавати інформацію так, щоб потім не прийшли до влади ті, хто потім тих журналістів і повісить?

Мене завжди цікавило це питання.
А також, чому досі діють коммуністи? Адже їх забороняли.

Чому забрали дітей? Про що розповіли волонтери?

2016-06-08-dd
Що саме трапилось?
13346284_1079779502089667_8128645276763561356_o8 червня 2016 року вранці вивезли кілька десятків дітей з дитячого будинку “Зелений Гай” до Северодонецьку.

Що це за дитячий будинок “Зелений Гай”?

Це спеціалізований дитячий будинок де знаходяться діти до сьоми років… Там також знаходяться діти які потребують спеціального догляду… Місце знаходження селище Високе…

Які негатівні наслідки можливі для розвитку дітей після цих подій? Continue reading