Category Archives: Справедливий суд

Звернення громадськості дає результати

2016-10-2922 лютого 2015 року був жорстоко побитий музикант та координатор харківського Євромайдану Василь Рябко. Не зважаючи на те що злочин був скоєний при свідках справа до сьогодні ще не розглянута, подробиці тут.

Для того що б стимулювати виконання судових рішень Координаційна рада Євромайдан Харків написала лист звернення. На сьогодні маємо результат, підозрюваного оголошено в розшук.

Лист звернення з підписами:

14800906_1328958163781729_430275243_n

14825560_1328958120448400_980740741_n

Суд над терористами або як терорист може стати невинним політичним в’язнем? Увага упоротим бандерофілам і недожурналістам!

2016-10-31У понеділок 31 жовтня 2016 року об 11:30 у фрунзенському суді відбудеться засідання по факту терористичного акту 22 лютого 2016 року біля Палацу Спорту в результаті якого загинуло чотирі людини, та декілька поранено.

Цікаво, що очікують обвинувачені в тероризмі які заявляють:
“Обвиняемый Тетюцкий огласил заявление об изменении меры пресечения. В обосновании были использованы такие аргументы как «общественный интерес к нашему содержанию под стражей раздувается незначительной частью населения, которые являются упоротыми бандерофилами, недожурналистами» … «на скамье подсудимых находятся невиновные противники вооруженного переворота и псевдопатриотов» и т.д.”

Можливо вони хочуть сказати що вони Continue reading

Відкритий лист громадських організацій з приводу розслідування справи Василя Рябка

2016-10-10-3

Начальнику ГУ НП в Харківській області
Дмітрієву А.А.

Прокурору Харківської області
Данильченко Ю.Б.

В.о. голови ХОДА
Світлічній Ю.В.

Міністру МВС
Авакову А.Б.

Координаційна рада
Євромайдан Харків

Відкритий лист – звернення

22 лютого 2015 року у приміщенні Харківського Антикризового Інфоцентру був жорстоко побитий музикант та координатор харківського Євромайдану Василь Рябко. Зухвалий злочин, скоєний при свідках та викликавший травми середнього ступеню важкості розслідується більше ніж півтора року, особи, що скоїли напад встановлені, але через наявність впливових покровителів досі не отримали належну правову оцінку. Систематичне затягування справи, зволікання у виконанні належних дій правоохоронними органами – стало на заваді передачі цієї справи до суду.
Continue reading

Сила права, або право сили? Думки з приводу побиття Гриценко

Сила права, або право сили? Думки з приводу побиття ГриценкоВ’ячеслав Гриценко, колишній працівник міліції, відомий як активіст Євромайдану та Справедливого Суду, був побитий біля свого дому невідомим.
Деталі тут

Зараз він добре себе почуває, важких ушкоджень не має, навіть приймав участь на судовому засіданні.

А я зараз хочу запитати, що має більший вплив – сила права, чи право сили?
Це не хуліганський випадок, це акт залякування. Якщо винні будуть знайдені та покарані, то сила права переможе. Так що даний випадок буде справою честі для нової поліції знайти винних, а суду притягнути до відповідальності. Подивимось як з цим впораються наші правоохоронці.

Будемо слідкувати за розвитком подій.

Справедливий суд допомогає перемогати справедливості

akrsudnvsВівторок 30 серпня виявився для нас нелегким… Але ми перемогли. Вірніше, перемогла справедливість і ті, хто став на її захист. Ми лише допомогли. Але від цього смак перемоги не змінився.
Команда громадських засідателів “Справедливого суду “ в черговий раз була присутня при розгляді Господарським судом позову Харківського Антикорупційного Центру до міськради та Житлобудкооперативу “Житлобуд-1” про скасування рішення сесії міськради щодо незаконного безкоштовного виділення земельної ділянки фіктивному кооперативу, який вів будівництво комерційного житла, вже продавав квартири та отримував прибутки.
Цю тему давно порушили громадські активісти, висвітлювали ЗМІ… Але, схоже, міськрада та ті,кого вона свого часу ощасливила такими дарунками, вкравши землю у громади, вважали себе невразливими для Закону.
І ось “перша ластівка “. Після тривалих судових засідань та дебатів суддя Денисюк Т.С. повністю задовольнила позов ХАЦу. Ми ходили на всі засідання, спостерігали за об’єктивністю та неупередженістю судді, робили відео-фіксацію та аналізували до найменших деталей судовий процес.
У своєму рішенні суд визнав незаконною безкоштовну передачу земельної ділянки комерційній структурі ,скасував це рішення міськради, зобов’язав забудовника “Житлобуд-1” за свій рахунок демонтувати всі будівлі на спірній ділянці та повернути її у власність громади міста Харкова. І відшкодувати Харківському Антикорупційному центру судові витрати …
Звичайно, буде апеляція… але і ми там будемо – з надією на справедливість !
Потім було друге засідання, по такому ж позову до “Житлобуду-1” по іншій земельній ділянці. Нервові стандартні заперечення представників міськради та цього кооперативу не переконали суддю Байбака О.І. і він задовольнив всі клопотання ХАЦу та зобов’язав відповідачів надати необхідні документи для об’єктивної оцінки статусу забудовника. 6 вересня чекаємо на справедливе рішення.
А самим приємним був момент, коли супер-адвокат ХАЦу Володимир Рисенко підійшов до нас після всіх засідань і щиро подякував за нашу роботу, об’єктивність та підтримку.
Разом ми обов’язково переможемо, і в Україні будуть СПРАВЕДЛИВІ СУДИ!
P.S. Зробили фото на згадку про цю перемогу. Тут наша дружна та професійна команда громадських засідателів –небайдужих,відповідальних однодумців. На першому фото залишився за кадром наш незамінний та надійний фото-відео-оператор Андрій Горушкін… Ну то вже така в нього робота . На другому фото він ліворуч у смугастій футболці .
Всім дякую !
Координатор Л. Лядоваakrsudnvs2

Стартувало навчання громадських засідателів по «Основам судочинства в Україні»

2016-08-11
С 11 липня 2016 року ГО “Антикорупційна рада” у межах проекту “Справедливий суд” стартувало навчання громадських засідателів «Основам судочинства в Україні», що стало початком ліквідації юридичної безграмотності населення м. Харкова і області.

Це перший крок назустріч формуванню правової культури харків’ян та жителів нашої області, що передбачає знання чинного законодавства; переконаність у необхідності і соціальній корисності законів і підзаконних актів; уміння користуватися законами та іншими нормативно-правовими актами у повсякденному житті.
Continue reading

Підписано меморандум про співпрацю у сфері захисту прав людини

2016-08-05-mpХарківський Апеляційний Адміністративний Суд підписав меморандум про співпрацю у сфері захисту прав людини з учасниками проекту «Справедливий суд»

-------------------------999-1111-01У меморандумі йдеться про виявлення фактів порушень діючого законодавства органами судової влади та узгодження пропозицій щодо їх усунення разом з представниками громадськості, втому числі через розробку нових законопроектів та нормативно-правових актів.-------------------------999-1111-1

Урочиста зустріч відбулася сьогодні, 5 серпня у приміщенні Харківського Апеляційного Адміністративного Суду.

«Спілкування з громадськістю потрібне. Ми першими створили сайт і почали публікувати які спори проводяться, коли і ким слухаються. Будемо повідомляти громадськості про слухання важливих для суспільства справ», – зазначив у своєму привітанні голова Харківського Апеляційного Адміністративного Суду Геннадій Бершов та підписав меморандум.

Текст меморандуму:

«Харківський апеляційний адміністративний суд в особі голови суду Бершова Геннадія Євгеновича, який діє на підставі Закону України «Про судоустрій та статус суддів» з однієї сторони, та громадська організація «Антикорупційна рада» в особі керівника Трубчанова Віктора Миколайовича, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, далі разом ‒ Сторони, уклали цей Меморандум та домовилися про таке:

1. Мета і предмет Меморандуму
1.1. Метою цього Меморандуму є співпраця у сфері захисту прав людини та забезпечення реалізації права на справедливий суд шляхом обміну інформацією і досвідом в межах відповідних повноважень та функцій Сторін.
1.2. Предметом цього Меморандуму є координація зусиль та спільна діяльність Сторін для досягнення мети Меморандуму, що здійснюється шляхом підготовки та реалізації спільних заходів і проектів.

2. Напрями співпраці Сторін
2.1. Сторони поєднуватимуть свої зусилля, можливості та ресурси для досягнення мети цього Меморандуму та домовляються про співпрацю за такими напрямами:
2.1.1. обмін інформацією про плани діяльності, проекти і програми, що розроблені та (або) реалізуються;
2.1.2. обговорення актуальних проблем організаційного, матеріального забезпечення діяльності органів судової влади;
2.1.3. у разі виявлення фактів порушень діючого законодавства органами судової влади під час здійснення судочинства Сторони узгоджують пропозицій щодо їх усунення, у тому числі розробляють проекти законів та інших нормативно-правових актів, державних програм, плану дій тощо;
2.1.4. створення єдиного інформаційного простору у сферах своєї діяльності, які представляють взаємний інтерес;
2.1.5. інші узгоджені напрями співробітництва.

3. Форми співпраці Сторін
3.1. Сторони Меморандуму заявляють про згоду та готовність прийняти наступні зобов’язання:
3.1.1. активно та оперативно співпрацювати на основі партнерства, взаємодопомоги та взаємопідтримки;
3.1.2. сприяти створенню правового, організаційного та інформаційного середовища для співпраці Сторін;
3.1.3. розробляти та реалізовувати спільні проекти з питань, що становлять суспільний інтерес;
3.1.4. організовувати спільні заходи шляхом проведення конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших публічних заходів для обговорення актуальних питань та обміном досвіду між Сторонами у межах дії Меморандуму.

4. Організація співпраці Сторін
4.1. З метою реалізації цього Меморандуму Сторони:
4.1.1. визначають контактних осіб для проведення консультацій і розроблення пропозицій щодо організації спільних заходів;
4.1.2. проводять зустрічі з метою обговорення питань щодо реалізації Меморандуму, обміну інформацією про діяльність Сторін у цьому напрямку;
4.1.3. беруть на себе зобов’язання зберігати конфіденційність персональної інформації, що стала відома у зв’язку з реалізацією Меморандуму, зокрема відповідно до вимог законодавства України;
4.1.5. беруть на себе зобов’язання утримуватись від дій, які можуть заподіяти моральну, економічну чи іншу шкоду іншій Стороні.

5. Прикінцеві положення
5.1. Цей Меморандум набирає чинності з дня його підписання Сторонами та укладається строком на один рік. Дія Меморандуму автоматично продовжується на наступний річний термін, якщо жодна зі Сторін не пізніше як за місяць до припинення дії Меморандуму письмово не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити його дію.
5.2. Сторони можуть достроково припинити дію цього Меморандуму у будь-який час, письмово повідомивши про це іншу Сторону не пізніше ніж за місяць.

6. Заключні положення
6.1. Будь-які зміни і доповнення до цього Меморандуму вносяться тільки за письмовою згодою Сторін шляхом обміну відповідними листами у формі додатків і стають його невід’ємною частиною.
6.2. Будь-які спірні питання щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуються Сторонами шляхом проведення консультацій та переговорів.
6.3. Жодне положення Меморандуму не може тлумачитися як таке, що встановлює правові норми.
6.4. Положення Меморандуму не накладають на Сторони ніяких фінансових зобов’язань.
6.5. Цей Меморандум укладено українською мовою у двох автентичних примірниках (по одному примірнику кожній зі Сторін), кожен з яких має однакову юридичну силу.»

1

«Надіємось, що після реформи і громадського моніторингу довіра до суду збільшиться», – зазначив головний координатор проекту «Справедливий Суд» Віктор Трубчанов.

Після підписання меморандуму в стінах суду відбулося навчання громадських засідателів.
Приєднатись до проекту громадського моніторингу суддів «Справедливий суд» можна за посиланням http://grani-chasu.info/index.php/novyny/item/314-spravedlyvyisud.

02

http://akrsud.kharkiv.ua/?p=36

Апеляційний адміністративний суд підписує меморандум з Справедливим Судом

Апеляційний адміністративний суд підписує меморандум з Справедливим СудомУ п’ятницю 5 серпня 2016 року о 10:00 Харківський апеляційний адміністративний суд підпише меморандум про співпрацю з антикорупційної радою в рамках проекту Справедливий Суд.

Після підписання меморандуму група цивільних засідателів відправиться на проведення уроку по правовій культурі в надане судом приміщення.

Подія пройде за адресою: м Харків, вулиця Володарського 46, корпус 1.
Час події: 5 серпня 2016 року о 10:00

ДВІ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ ПО ДТП ЗА УЧАСТЮ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО. Харків, 26.07.2016

184653526 липня відбулося дві прес-конференції: в прес-центрі «STATUS QUO» – «Громадськість на захист патрульної поліції» і в прес-центрі «KHARKIV TODAY» – ГО «Громадський контроль діє» – проти поліцейського.
У прес-центрах обговорювали події ДТП, що сталося в ніч на 10 липня, у якому зіткнулися три авто: Toyota Prius (службове авто поліції), Москвич 2140 і Samand та загинуло два пасажири.
У прес-центрі «STATUS QUO» громадськість висловила своє обурення щодо неналежного слідства та арешту поліцейського Мамотюка О.В., який їхав із проблисковими маячками на виклик.
«Чому один зі скальпованою раною голови з лікарні йде на допит, інший, за словами прокурора, на допити не ходить? У таксиста (в автомобілі якого загинуло дві людини) було три ДТП. Ще одне ДТП в цього таксиста сталося 15 липня. Чому не була досліджена кров на вміст алкоголю і кератину?», – озвучив питання, якими переймається громадськість, координатор проекту «Справедливий суд» Віктор Трубчанов.

photo (1)

Фото – StatusQuo

«Є два учасники ДТП – два водії. Москвич по вул. Динамівській і службовий автомобіль патрульної поліції по Сумській. До місця зіткнення – 26 метрів. Гальмівний шлях Москвича при швидкості 60 км/год. – 24 метри. За правилами дорожнього руху – водій має зупинитись і пропустити поліцію. Гальмівний шлях у Москвича – відсутній», – додав Віктор Трубчанов.

«У більшості випадків ДТП – це неумисно. Факт ДТП, два загиблих, автомобіль, що рухався з проблисковими маячками на службове завдання, – це все що точно встановлено слідством. Єдиний ризик, який суд узяв до уваги, – це те, що патрульний може застосовувати тиск на слідство і свідків. Домашній арешт – суд не розглядав. Суд передчасно визначив винного. Виправдальних вироків менше 1%. А там де беруть під варту – виправдальних вироків немає. Те що суд дослухався до відсутньої аргументації прокуратури – симптом тривожний», – зазначив адвокат підозрюваного патрульного Олег Головков.
«Найбільше в усьому насторожило те, що на районний суд приїздило більше 50 машин і всі з наклейками: «копи вбивці». І зараз по місту їздять такі авто. Абсолютно чітко має місце компанія. Скільки грошей треба на пальне, щоб приїхати машинам із Полтави, Сум, Запоріжжя?… Я знаю скільки коштує одну машину відправити в АТО. Це люди, які знайшли час і гроші, які в розпал робочого дня приїхали протестувати проти «копів вбивць». Нічні гонщики – досить сильна організація. Це люди,які постійно порушують правила дорожнього руху. Але це був би найкращий варіант. Інша версія – політична. Ті що позбавляються посад – організовують протест проти реформ як таких. Нещодавно водій збив трьох поліцейських – ніде немає наклейок «водії маршруток – вбивці. Є рішення міськради про заборону нічних гонок. Є варіант, що нічні гонщики диктують нам всім, як треба бути, інший – політичний. Ми не знаємо хто помилився: патрульний чи гонщик. Але резонанс політичний – це дурно-смердюча річ», – зазначив член координаційної ради Харківського Євромайдану Ігор Рассоха.
На запитання про те, чи це були автобуси чи авто і чи носять акції політичний характер, Ігор Рассоха відповів: «Особисті автомобілі, більше 10. Були акції під районним судом, потім проїзд від «ДАФІ» до офісу патрульних поліції. Я допускаю, що це політичний варіант. І всі інші варіанти – теж досить неприйнятні. Це дії організовані з великими затратами. Хто замовник – можна тільки здогадуватись».
На запитання про те, чи на даний момент допитали водія авто, під керуванням якого загинули люди, і чи встановили яке світло було на світлофорі, адвокат Олег Головков відповів: «Яке світло було на світлофорі – не встановлено. Водія Москвича один раз допитували. Те що прокурор озвучив на суді, що його жодного разу не допитували, – не відповідає дійсності».
За годину в прес-центрі «KHARKIV TODAY» зібрались представники громадської організації «Громадський контроль діє» та рідні загиблих у ДТП.

13823309_10206596927058656_1150474228_n-460x270

Фото – “Khatkiv Today”

Прес-конференція розпочалася з повідомлення про ювілейну дату голови громадської організації та гучних оплесків. Далі – презентація про діяльність ГО «Громадський контроль діє», короткі повідомлення про участь у судових процесах за іншими справами.
Щодо самої справи ДТП, рідний загиблої Микола Альохін зазначив, що зникло відео з реєстратора автомобіля Samand і до матеріалів справи не долучено. Що взагалі жодного відео з цієї події немає.
На запитання журналістів про конкретні факти, що викликають підозру в корупції – представники громадської організації «Громадський контроль діє» не надали.
«Чи розглядаєте Ви іншу версію: повну або часткову вину водія-гонщика, який бачив авто патрульних, і при швидкості 60 км/год. встигав загальмувати? Гальмівний шлях Москвича за такої швидкості становить 24-26 метрів. Чи аналізували таку можливість?», – запитали журналісти».
«Інші версії не аналізували. Ми не експерти. Ми надаємо допомогу потерпілим», – зазначив виконуючий обов’язки голови ГО «Громадський контроль діє» Олександр Блажко.

Справедливий суд

Фото (на початку сторінки) – 057.ua

Відео - Владимир Дорошенко:

Відео –  Жанна Шевченко-Титаренко:

У Харкові відбулось судове засідання по справі волонтера та добровольця Володимира Панкевича. 21.07.2016

13781849_1781843018769229_6575570036493439083_n

21 липня 2016 року в Апеляційному суді  Харківської області відбулось засідання по справі волонтера та добровольця Володимира Панкевича. Підтримати побратима прийшли  громадські активісти, волонтери, представники різних патріотичних організацій міста, зокрема харківських осередків НВР “Правий Сектор” та Цивільного Корпусу “Азов”.  Також підтримати Володимира приїхали активісти НВР “Правий Сектор” з Черкас, Житомира, Дніпра, Хмельницька, Полтави, Рівного та Волині. Всі, хто зібрався, вимагали, як зазначають організатори, справедливого правосуддя зараз, сьогодні й назавжди!

Саме судове засідання розпочалось з чергового  прояву неповаги до Державного Гімну України з боку суддів. Як тільки активісти розпочали виконувати Славень України, “слуги Феміди” фактично втекли з приміщення. Вже по поверненню за своїми паперами лише один з них кинув слово “про недопустимість співів та танців у залі суду”. 

13781677_1781679005452297_1511696522437061455_n

Джина Эбиданс про хід судового засідання:

“Колегії суддів було заявлене клопотання захисника Панкевича Володимира Вікторії Татарин про зміну запобіжного заходу.
У оскаржуваному вироку Ізюмського міськрайонного суду від 10.05.2016 року судом за власною ініціативою змінено запобіжний захід щодо підозрюваного Панкевича В. М. з застави на тримання під вартою до набрання вироком законної сили. Однак такі дії є незаконними і безпідставними, оскільки жодними матеріалами справи не підтверджено наявність обгрунтованої підозри у вчиненні злочину, а також не підтверджено наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що Панкевич В. М. буде переховуватись від суду чи вчинить дії, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України. Бійця було взято на особисту поруку особами, які заслуговують на довіру. Крім того він має стійкі позитивні соціальні зв’язки.
Враховуючи вищевказане захисник просить: змінити запобіжний захід з тримання під вартою на особисту поруку або інший м’який запобіжний захід до набрання вироком законної сили.
Суд відклав розгляд цього клопотання на пізніший час, чим порушив вимогу ч.1 ст. 405 КПК України.
Також було заявлено клопотання захисником Олійником щодо знаходження підсудного безпосередньо поряд зі своїми захисниками для забезпечення спілкування з адвокатами для більш повного та справедливого розгляду справи.
Заслухавши клопотання, яке було долучене до матеріалів справи, суд задовольнив його частково, застосувавши переміщення в інший зал суду, де замість залізної клітки знаходиться прозора пластикова камера, яка в меншій мірі порушує права особи, її честь та гідність та призначив продовження розгляду справи о 14.00.”

13782159_1781781915442006_9047129628781464277_n

13716209_1781705092116355_2284448579377412151_n

Після того, як судді вирішили задовольнити клопотання адвокатів Володимира частково, слухання справи було перенесено до іншої зали, щоб надати обвинуваченому та захисниками більш вільного доступу одне до одного. Слухання протривало 10 хвилин, після того, як громадськість висловила своє обурення закликам одного з суддів “давайте підкорятися головуючому судді”, замість ЗАКОНУ, вся колегія знову зникла за дверима нарадчої кімнати.
Відвод колегії суддів за антиукраїнську поведінку, яка полягала не лише в реакції суддівського складу на Гімн (“як чорта на ладан”), а й у виклику правоохоронців, зокрема “космонавтів”, для врегулювання правопорядку в зал не задовольнили. З’являється нове клопотання зі сторони захисту про залучення до справи ще одного адвоката Анатолія Тарасенка. Почалися суцільні перебивання з боку одного з суддів. Адвокатові пані Вікторії не дали змогу завершити повноцінно думку. І навіть почався перехід на особистості, натякаючи на її непрофесійність. Однак одне єдине за сьогодні клопотання було, на диво, задовільнено – долучення до справи ще одного захисника Анатолія Тарасенка.
А так, загалом, в якості висновків, можна підсумувати лише реченням: порушення прав адвокатів, порушення прав обвинуваченого, неповага до громадськості – такою виступає суддівська колегія Апеляційного суду міста Харкова у справі добровольця та волонтера Володимира Панкевича, а щодо своєї “неупередженості”, суддя додав: “Не треба шукати темну кішку у кімнаті”, це ті, хто сьогодні відпустили під особистим зобов’язанням людину, яка пішла на злочин 4 рази, це серед тих головуючим виступає людина, яка за деякою інформацією, є батьком адвоката найодіознішої фігури міста – мера Кернеса.

Наступне судове засідання тепер відбудеться 26 вересня о 10:00.

13781849_1781843018769229_6575570036493439083_n (1)

Джина Эбиданс:

“Володимир та його сім’я щиро дякують усім небайдужим за підтримку! Дякуємо тим, хто прибув! Не можна залишати це на самоплив!

13692585_1047966778612929_4212336885803447434_n

Усі присутні були дуже розчулені цим моментом: підсудний не мав можливості спілкуватися з присутніми (та й з адвокатами проблематично було спілкуватися. Судді навіть не чули що він казав, і це було навзаєм – вони навіть не намагалися розмовляти так, щоб їх було чутно в залі присутнім! Що казати про людину, яка сиділа в “акваріумі”, але все одно зміг подякувати за підтримку, за те, що не дозволяємо нашій зіпсованій системі зруйнувати життя ще одному патріоту!