Category Archives: Справедливий суд

Прес-конференція – “Суддя Чопенко” проти “Справедливого суду”.

2018-03-13-

“Суддя Чопенко” подав у суд проти “Справедливого суду”.
(Подробиці тут.)

Ми вважаємо що це намагання закрити рот громадськості, яка в цивілізованний спосіб системно співпрацює задля справедливості у судах та підвищення рівня відкритості в судових установах.
Continue reading

Суддя подав в суд на Справедливий суд. І це не жарт – на нас чекає інтрига!

2018-01-05-На сторінці суду є таке повідомлення:
Червонозаводський районний суд м. Харкова
Дата/час 05.01.2018 14:00
№ Справи 646/7732/17
Сторони по справі Позивач: Чопенко Ярослав Вікторович, відповідач: Абраменко Олексій Володимирович, відповідач: Громадська організація “Антикорупційна рада”, представник позивача: Менів Олексій Ігорович
Суть позову: про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації
Адреса 61001, Харківська, м. Харків, майдан Героїв Небесної Сотні, 36
Форма судочинства Цивільні справи

Але що стоїть за цим повідомленням? Continue reading

Звернення громадськості дає результати

2016-10-2922 лютого 2015 року був жорстоко побитий музикант та координатор харківського Євромайдану Василь Рябко. Не зважаючи на те що злочин був скоєний при свідках справа до сьогодні ще не розглянута, подробиці тут.

Для того що б стимулювати виконання судових рішень Координаційна рада Євромайдан Харків написала лист звернення. На сьогодні маємо результат, підозрюваного оголошено в розшук.

Лист звернення з підписами:

14800906_1328958163781729_430275243_n

14825560_1328958120448400_980740741_n

Суд над терористами або як терорист може стати невинним політичним в’язнем? Увага упоротим бандерофілам і недожурналістам!

2016-10-31У понеділок 31 жовтня 2016 року об 11:30 у фрунзенському суді відбудеться засідання по факту терористичного акту 22 лютого 2016 року біля Палацу Спорту в результаті якого загинуло чотирі людини, та декілька поранено.

Цікаво, що очікують обвинувачені в тероризмі які заявляють:
“Обвиняемый Тетюцкий огласил заявление об изменении меры пресечения. В обосновании были использованы такие аргументы как «общественный интерес к нашему содержанию под стражей раздувается незначительной частью населения, которые являются упоротыми бандерофилами, недожурналистами» … «на скамье подсудимых находятся невиновные противники вооруженного переворота и псевдопатриотов» и т.д.”

Можливо вони хочуть сказати що вони Continue reading

Відкритий лист громадських організацій з приводу розслідування справи Василя Рябка

2016-10-10-3

Начальнику ГУ НП в Харківській області
Дмітрієву А.А.

Прокурору Харківської області
Данильченко Ю.Б.

В.о. голови ХОДА
Світлічній Ю.В.

Міністру МВС
Авакову А.Б.

Координаційна рада
Євромайдан Харків

Відкритий лист – звернення

22 лютого 2015 року у приміщенні Харківського Антикризового Інфоцентру був жорстоко побитий музикант та координатор харківського Євромайдану Василь Рябко. Зухвалий злочин, скоєний при свідках та викликавший травми середнього ступеню важкості розслідується більше ніж півтора року, особи, що скоїли напад встановлені, але через наявність впливових покровителів досі не отримали належну правову оцінку. Систематичне затягування справи, зволікання у виконанні належних дій правоохоронними органами – стало на заваді передачі цієї справи до суду.
Continue reading

Сила права, або право сили? Думки з приводу побиття Гриценко

Сила права, або право сили? Думки з приводу побиття ГриценкоВ’ячеслав Гриценко, колишній працівник міліції, відомий як активіст Євромайдану та Справедливого Суду, був побитий біля свого дому невідомим.
Деталі тут

Зараз він добре себе почуває, важких ушкоджень не має, навіть приймав участь на судовому засіданні.

А я зараз хочу запитати, що має більший вплив – сила права, чи право сили?
Це не хуліганський випадок, це акт залякування. Якщо винні будуть знайдені та покарані, то сила права переможе. Так що даний випадок буде справою честі для нової поліції знайти винних, а суду притягнути до відповідальності. Подивимось як з цим впораються наші правоохоронці.

Будемо слідкувати за розвитком подій.

Справедливий суд допомогає перемогати справедливості

akrsudnvsВівторок 30 серпня виявився для нас нелегким… Але ми перемогли. Вірніше, перемогла справедливість і ті, хто став на її захист. Ми лише допомогли. Але від цього смак перемоги не змінився.
Команда громадських засідателів “Справедливого суду “ в черговий раз була присутня при розгляді Господарським судом позову Харківського Антикорупційного Центру до міськради та Житлобудкооперативу “Житлобуд-1” про скасування рішення сесії міськради щодо незаконного безкоштовного виділення земельної ділянки фіктивному кооперативу, який вів будівництво комерційного житла, вже продавав квартири та отримував прибутки.
Цю тему давно порушили громадські активісти, висвітлювали ЗМІ… Але, схоже, міськрада та ті,кого вона свого часу ощасливила такими дарунками, вкравши землю у громади, вважали себе невразливими для Закону.
І ось “перша ластівка “. Після тривалих судових засідань та дебатів суддя Денисюк Т.С. повністю задовольнила позов ХАЦу. Ми ходили на всі засідання, спостерігали за об’єктивністю та неупередженістю судді, робили відео-фіксацію та аналізували до найменших деталей судовий процес.
У своєму рішенні суд визнав незаконною безкоштовну передачу земельної ділянки комерційній структурі ,скасував це рішення міськради, зобов’язав забудовника “Житлобуд-1” за свій рахунок демонтувати всі будівлі на спірній ділянці та повернути її у власність громади міста Харкова. І відшкодувати Харківському Антикорупційному центру судові витрати …
Звичайно, буде апеляція… але і ми там будемо – з надією на справедливість !
Потім було друге засідання, по такому ж позову до “Житлобуду-1” по іншій земельній ділянці. Нервові стандартні заперечення представників міськради та цього кооперативу не переконали суддю Байбака О.І. і він задовольнив всі клопотання ХАЦу та зобов’язав відповідачів надати необхідні документи для об’єктивної оцінки статусу забудовника. 6 вересня чекаємо на справедливе рішення.
А самим приємним був момент, коли супер-адвокат ХАЦу Володимир Рисенко підійшов до нас після всіх засідань і щиро подякував за нашу роботу, об’єктивність та підтримку.
Разом ми обов’язково переможемо, і в Україні будуть СПРАВЕДЛИВІ СУДИ!
P.S. Зробили фото на згадку про цю перемогу. Тут наша дружна та професійна команда громадських засідателів –небайдужих,відповідальних однодумців. На першому фото залишився за кадром наш незамінний та надійний фото-відео-оператор Андрій Горушкін… Ну то вже така в нього робота . На другому фото він ліворуч у смугастій футболці .
Всім дякую !
Координатор Л. Лядоваakrsudnvs2

Стартувало навчання громадських засідателів по «Основам судочинства в Україні»

2016-08-11
С 11 липня 2016 року ГО “Антикорупційна рада” у межах проекту “Справедливий суд” стартувало навчання громадських засідателів «Основам судочинства в Україні», що стало початком ліквідації юридичної безграмотності населення м. Харкова і області.

Це перший крок назустріч формуванню правової культури харків’ян та жителів нашої області, що передбачає знання чинного законодавства; переконаність у необхідності і соціальній корисності законів і підзаконних актів; уміння користуватися законами та іншими нормативно-правовими актами у повсякденному житті.
Continue reading

Підписано меморандум про співпрацю у сфері захисту прав людини

2016-08-05-mpХарківський Апеляційний Адміністративний Суд підписав меморандум про співпрацю у сфері захисту прав людини з учасниками проекту «Справедливий суд»

-------------------------999-1111-01У меморандумі йдеться про виявлення фактів порушень діючого законодавства органами судової влади та узгодження пропозицій щодо їх усунення разом з представниками громадськості, втому числі через розробку нових законопроектів та нормативно-правових актів.-------------------------999-1111-1

Урочиста зустріч відбулася сьогодні, 5 серпня у приміщенні Харківського Апеляційного Адміністративного Суду.

«Спілкування з громадськістю потрібне. Ми першими створили сайт і почали публікувати які спори проводяться, коли і ким слухаються. Будемо повідомляти громадськості про слухання важливих для суспільства справ», – зазначив у своєму привітанні голова Харківського Апеляційного Адміністративного Суду Геннадій Бершов та підписав меморандум.

Текст меморандуму:

«Харківський апеляційний адміністративний суд в особі голови суду Бершова Геннадія Євгеновича, який діє на підставі Закону України «Про судоустрій та статус суддів» з однієї сторони, та громадська організація «Антикорупційна рада» в особі керівника Трубчанова Віктора Миколайовича, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, далі разом ‒ Сторони, уклали цей Меморандум та домовилися про таке:

1. Мета і предмет Меморандуму
1.1. Метою цього Меморандуму є співпраця у сфері захисту прав людини та забезпечення реалізації права на справедливий суд шляхом обміну інформацією і досвідом в межах відповідних повноважень та функцій Сторін.
1.2. Предметом цього Меморандуму є координація зусиль та спільна діяльність Сторін для досягнення мети Меморандуму, що здійснюється шляхом підготовки та реалізації спільних заходів і проектів.

2. Напрями співпраці Сторін
2.1. Сторони поєднуватимуть свої зусилля, можливості та ресурси для досягнення мети цього Меморандуму та домовляються про співпрацю за такими напрямами:
2.1.1. обмін інформацією про плани діяльності, проекти і програми, що розроблені та (або) реалізуються;
2.1.2. обговорення актуальних проблем організаційного, матеріального забезпечення діяльності органів судової влади;
2.1.3. у разі виявлення фактів порушень діючого законодавства органами судової влади під час здійснення судочинства Сторони узгоджують пропозицій щодо їх усунення, у тому числі розробляють проекти законів та інших нормативно-правових актів, державних програм, плану дій тощо;
2.1.4. створення єдиного інформаційного простору у сферах своєї діяльності, які представляють взаємний інтерес;
2.1.5. інші узгоджені напрями співробітництва.

3. Форми співпраці Сторін
3.1. Сторони Меморандуму заявляють про згоду та готовність прийняти наступні зобов’язання:
3.1.1. активно та оперативно співпрацювати на основі партнерства, взаємодопомоги та взаємопідтримки;
3.1.2. сприяти створенню правового, організаційного та інформаційного середовища для співпраці Сторін;
3.1.3. розробляти та реалізовувати спільні проекти з питань, що становлять суспільний інтерес;
3.1.4. організовувати спільні заходи шляхом проведення конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших публічних заходів для обговорення актуальних питань та обміном досвіду між Сторонами у межах дії Меморандуму.

4. Організація співпраці Сторін
4.1. З метою реалізації цього Меморандуму Сторони:
4.1.1. визначають контактних осіб для проведення консультацій і розроблення пропозицій щодо організації спільних заходів;
4.1.2. проводять зустрічі з метою обговорення питань щодо реалізації Меморандуму, обміну інформацією про діяльність Сторін у цьому напрямку;
4.1.3. беруть на себе зобов’язання зберігати конфіденційність персональної інформації, що стала відома у зв’язку з реалізацією Меморандуму, зокрема відповідно до вимог законодавства України;
4.1.5. беруть на себе зобов’язання утримуватись від дій, які можуть заподіяти моральну, економічну чи іншу шкоду іншій Стороні.

5. Прикінцеві положення
5.1. Цей Меморандум набирає чинності з дня його підписання Сторонами та укладається строком на один рік. Дія Меморандуму автоматично продовжується на наступний річний термін, якщо жодна зі Сторін не пізніше як за місяць до припинення дії Меморандуму письмово не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити його дію.
5.2. Сторони можуть достроково припинити дію цього Меморандуму у будь-який час, письмово повідомивши про це іншу Сторону не пізніше ніж за місяць.

6. Заключні положення
6.1. Будь-які зміни і доповнення до цього Меморандуму вносяться тільки за письмовою згодою Сторін шляхом обміну відповідними листами у формі додатків і стають його невід’ємною частиною.
6.2. Будь-які спірні питання щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуються Сторонами шляхом проведення консультацій та переговорів.
6.3. Жодне положення Меморандуму не може тлумачитися як таке, що встановлює правові норми.
6.4. Положення Меморандуму не накладають на Сторони ніяких фінансових зобов’язань.
6.5. Цей Меморандум укладено українською мовою у двох автентичних примірниках (по одному примірнику кожній зі Сторін), кожен з яких має однакову юридичну силу.»

1

«Надіємось, що після реформи і громадського моніторингу довіра до суду збільшиться», – зазначив головний координатор проекту «Справедливий Суд» Віктор Трубчанов.

Після підписання меморандуму в стінах суду відбулося навчання громадських засідателів.
Приєднатись до проекту громадського моніторингу суддів «Справедливий суд» можна за посиланням http://grani-chasu.info/index.php/novyny/item/314-spravedlyvyisud.

02

http://akrsud.kharkiv.ua/?p=36