Category Archives: Заяви

Не допустимо сепаратистського шабашу 9 травня. Патріотична громадськість Харкова звернулась до голови ХОДА

Харків- це Україна

Як повідомив сьогодні Громадський штаб оборони Харківщини, сепаратистські організації анонсують низьку  провокаційних акцій на 9 травня. Соціальними межами ширилось повідомлення, що т. з “Безсмертний полк” планує на 13-00 збір на площі Свободи та Ходу до Меморіалу. Хоча жодних заявок на проведення заходів в міськраді не було і ні хто ні чого не дозволяв. Отже захід незаконний із усіма наслідками для них. Є підозра, що це дезінформація, а сам рашистський
шабаш буде в іншому місці. 

Зважаючи на це, патріотична громадськість Харкова підготувала  Звернення до Голови Харківської облдержадміністрації та до керівництва правоохоронних органів.

Голові Харківської обласної державної адміністрації Світличній Ю. О.

Начальнику Управління Служби безпеки України в Харківській області Носачу А.В.

Начальнику Головного управління Національної поліції в Харківській області Дмитрієву А.А.

Останні роки гібридна російська агресія спекулює на темі перемоги у другій світовій війні, зокрема це відбувається через організацію акції «Бессмертный полк», яку країна-агресор проводить 9 травня. Відомо, що проект «Бессмертный полк» реалізується за кошти «Национального благотворительного фонда» відповідно до розпорядження президента Російської Федерації від 05.04.2016 № 68-рп. На сайті проекту http://www.moypolk.ru/ вказано, що в Україні планують його реалізувати в містах Синельникове, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Луганськ, Лутугіне, Макєєвка, Свердловськ, Сніжне та Харків. Координатором по проведенню даної ворожої інформаційної операції на території України є Юрій Кот, який знаходиться в Москві й займається антиукраїнською пропагандою, відомий своїми зв’язками з агентурою російських силових органів, знаходиться в базі Центру “Миротворець”.

Минулого року намагання провести цю акцію носили провокативний характер, учасники мітингу на Меморіалі чіпляли на портрети ветеранів війни колорадські стрічки, вигукували антиукраїнські гасла, вступали в суперечки з ветеранами АТО, представниками силових органів, активістами й волонтерами, спаплюжуючи пам’ять про великі втрати, які поніс народ України в часи другої світової війни. Зазначимо, що це суперечить Указу Президента України №84/2017 від 28.03.2017 р. «Про відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

Вважаємо, що в умовах гібридної війни цей захід, який фінансується за кошти агресора, буде мати негативний суспільно-політичний резонанс, шкодити суспільній злагоді та громадянському порозумінню, буде використаний пропагандою країни-агресора в інформаційній війні.

Просимо Вас:

 1. Не давати дозволу на проведення акції “Бессмерный полк” в м.Харків.
 2. Провести роз’яснювально-профілактичну роботу з керівництвом державних та комунальних органів, освітніх закладів, громадських організацій щодо справжніх цілей даної акції.
 3. Організувати зйомку учасників акції та провести роботу про встановленню серед них осіб, які є провокаторами, постійно залучаються до проведення операцій країни-агресора в нашому місті.
 4. Провести необхідну оперативно-розшукову діяльність щодо джерел фінансування та механізмів залучення людей на подібні акції.
 5. Дати публічну оцінку діяльності тих організацій і ЗМІ, які є посібниками російської агресії, займаються проведенням інформаційних операцій в Україні.

Нас, громадських активістів, волонтерів, ветеранів АТО, дуже турбують питання безпеки нашого міста, тому ми будемо рішуче реагувати на будь-які прояви російської агресії. Водночас запевняємо, що патріотичні громадські організації завжди готові допомагати правоохоронним органам в боротьбі з ворожою агітацією та пропагандою на теренах Харківщини.

Інші гарячі точки за даними Громадського штабу оборони Харківщини:

1.Меморіал, Білгородське шосе. Планують збір о 8:30. Ймовірно буде гепа та його камарилья на 9:00. Очікуються – ГО «Трудова Харківщина»,  “Союз Радянських Офіцерів”, “Робочий фронт Україна “,” чорнобильці “,” афганці “,  виряджені козаки,  “Український вибір”,  ПСПУ (Вітренко), СПУ, КПУ, та інша рашистська нечисть – всі вони будуть зображувати “Безсмертний полк”.
2. Братська могила. вул. Голона, 3 (вул. Літературна), кут р. Незалежності – Союз совкових офіцерів, офіційно зробили заявку на покладання квітів і отримали дозвіл. Відправляються туди після Меморіалу на транспорті.
3.  “Солдат” – вул. 23 серпня; вул. Університетська, 4; “Зірка” – вул. Харківських дивізій, Нові дома – можливі збіговиська.
ГШОХ також нагадує:
Згідно закону України “Про декомунізації” на території України заборонено:
– прапори, герби СРСР, УРСР, ВКПБ, КПРС;
– поєднання зірка / серп і молот;
– зображення і висловлювання Леніна, Сталіна та інше;
– виконання гімну СРСР;
– неоригінальні червоні прапори бойових частин з символікою (тобто будь-які червоні прапори із зірками і серпами);
Всі ці дії караються тюремним строком до 5 років. КК України.
– колорадська стрічка та її різновиди – не заборонені, але є приводом до розгляду і виклику поліції або СБУ, для з’ясування особи і причетності даного громадянина до протиправних і антиукраїнським подій 2014-15 років.

Детальнішеhttps://www.facebook.com/groups/1438673103021055/permalink/1915015375386823/?pnref=story

Христос Воскрес – Воскресне й Україна!!! ЄвроМайдан Харків Вітає всіх Побратимів з Великоднем!!!

Flag_of_Ukraine

Шановні Побратими!
ЄвроМайдан Харків сердечно Вітає Вас Великоднем!
Цього дня ми відзначаємо Воскресіння Христове. На теренах України святкувати Великдень, як Воскресіння Ісуса почали ще наприкінці першого тисячоліття, з прийняттям християнства. Сьогодні це свято символізує  загальне відродження та оновлення світу.
Бажаємо Вам і Вашим родинам щастя, здоров’я та нових успіхів. Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов!
Неньки Україні нехай Бог дарує Перемогу над лютим ворогом і справжнє духовне, культурне та економічне Відродження!
Особливі побажання нашим захисникам, які й в цей святковий день не жаліючи себе боронять рідну землю від агресора! Повертайтесь живими та з перемогою! Бережи їх Боже! 

Христос Воскрес – Воскресне й Україна!!!
Слава Україні!!!

Духовний Гімн України!

Боже Великий, Єдиний!
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до Краю
Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже Єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світа,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа!

 

Відкрите Звернення Інфоцентра Євро Харків щодо сплюндрування банера на честь загиблих воїнів.

2017-03-20

Відкрите Звернення Інфоцентра Євро Харків
щодо сплюндрування банера на честь загиблих воїнів.

У ніч з 19 на 20 березня 2017 року в Харкові невідомими вандалами було сплюндровано банер на честь воїнів, загиблих у сучасній російсько-української війни (т. з. АТО) на площі Свободи. Подібні ганебні дії паплюжать пам’ять Героїв, загиблих за Волю та Незалежність України, є проявом відкритої ворожості до своєї батьківщини, а також наслідком активізації сепаратистських сил в нашому місті останнім часом.
До цього було багато випадків нападів на українські символи – пам’ятник УПА у молодіжному парку, пам’ятний знак подіям 22 лютого 2014 та загиблим 22 лютого 2015 років, пам’ятник Івану Сірку біля дзеркального струменю та інші випадки. Це слід розцінювати набагато більш жорстко ніж хуліганство, бо ці дії направлені на знищення української державності.
Дії спрямовані безпосередньо проти національної безпеки, що не можна залишити без адекватної та миттєвої відповіді!
ВИМАГАЄМО від правоохоронних органів, а саме Обласної прокуратури, Головного управління Національної поліції в Харківській області, Служби безпеки України провести швидке та об’єктивне розслідування, знайти винних і притягнути їх до кримінальної відповідальності. ЗВЕРТАЄМОСЬ до Голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з проханням взяти хід розслідування під особистий контроль!

ГО “ІАЦ Євро Харків”

Термінове звернення харківських волонтерів щодо силових дій влади до учасників “блокади торгівлі на крові”

2017-03-13
13 березня 2017 року в Харкові на майдані Свободи біля намету “Все для Перемоги” зібрались волонтери та громадські активісти, зокрема представники Харківського Євромайдану, Громадської Самооборони та Автомайдану. Вони оприлюднили звернення до Президента України, в якому категорично засудили застосування силових методів щодо учасників мирного заходу блокади торгівлі на крові.
Continue reading

Kharkiv Euromaydan Declaration about the situation in KNURE

2016-10-18-e

To the Minister of Education and Science of Ukraine Lilia Hrynevych

Dear Mrs Lilia Hrynevych,

We the civil society organizations of the Kharkiv Euromaidan Union have been watching the situation in Kharkiv National University of Radio Electronics for about a year passing from hope to anxiety.

The well known businessman and social activist Eduard Rubin’s appointment as Acting Rector of Kharkiv NURE was seen by us as the criterion of actual reforms in higher education We welcomed this appointment because we know Rubin as not only an expert in his job but also as a patriot having supported the Revolution of Dignity since its first days. When the war started he helped our soldiers in ATO.

Until recently, we were happy to see prominent progress Rubin was making at the new position despite the stressful pace he was working at and the difficulties he faced due to the resistance against his introducing new ideas in the university.

It was a real shock for us when news came that the Ministry of Education removed Rubin from elections to the Rector position under a formal pretext. Fortunately a court has determined recently that this formal reason was untenable. Now the Ministry has a chance to get out of this situation without reputational loss.

Dear Lilia Mykhalivna we are sure that the situation in KNURE reflects a struggle of the new Ukraine ideals for which we stood on Maidan against the old corrupted Ukraine which became a symbol of Yanukovych. Rubin in KNURE fights against a decaying part of a corrupted system which still permeates our higher education. And there simply should not be a question which side you and we support.

We all may make mistakes, only doing nothing prevents from mistakes. And the most important thing is how we correct our mistakes to improve the situation.

The Ministry of Education and Science took a false step having taken the reaction side and supporting the former heads of the University who were corrupted. We are calling you to recognize and correct this mistake! We ask you to support Rubin in his efforts creating a European university, the one of the best technical universities in Ukraine. Just give him the opportunity and time. If you support him with your authority, you’ll be proud of the result. We believe KhNURE new innovative experience could be spread to other universities further on.

We invite you to come to Kharkiv to learn the situation on the ground. We would be happy meet you and to talk about what’s going on to remove the mistrust arisen. We believe that the ideals of the Maidan are not an empty phrase for all of us.

With hope to be heard

Signed by
Володимир Чистилін
Борис Редін
Вікторія Склярова
Юрій Павленко
Василь Рябко
Сурен Кочарян
Надія Савинська
Марина Полякова
Трубчанов Віктор
Рассоха Ігор
Михайло Довгопол
Максим Зеленський
Віктор Гарбар
Олександр Таран
Валерія Гумбракович
Олена Абіюк
Сергій Жадан
Борис Севастьянов

Заява харківського Євромайдану щодо ситуації, яка склалася навколо ХНУРЕ

2016-10-18

Міністру освіти
і науки України
Гриневич Л.М.

Шановна Ліліє Михайлівно!

Ми, громадські організації об’єднання «Харківський Євромайдан», вже близько року з надією і тривогою спостерігаємо за розвитком подій навколо Харківського національного університету радіоелектроніки.

Призначення відомого підприємця і громадського активіста Едуарда Рубіна виконуючим обов’язки ректора ХНУРЕ було сприйнято нами як сигнал приходу реальних реформ в систему вищої освіти. Ми підтримали це призначення, поважаючи Е.Рубіна не тільки як професіонала, але і як патріота своєї країни і свого міста, оскільки знаємо, що він з перших днів підтримував Революцію Гідності, а пізніше допомагав нашим солдатам в АТО.
Continue reading

Відкритий лист громадських організацій з приводу розслідування справи Василя Рябка

2016-10-10-3

Начальнику ГУ НП в Харківській області
Дмітрієву А.А.

Прокурору Харківської області
Данильченко Ю.Б.

В.о. голови ХОДА
Світлічній Ю.В.

Міністру МВС
Авакову А.Б.

Координаційна рада
Євромайдан Харків

Відкритий лист – звернення

22 лютого 2015 року у приміщенні Харківського Антикризового Інфоцентру був жорстоко побитий музикант та координатор харківського Євромайдану Василь Рябко. Зухвалий злочин, скоєний при свідках та викликавший травми середнього ступеню важкості розслідується більше ніж півтора року, особи, що скоїли напад встановлені, але через наявність впливових покровителів досі не отримали належну правову оцінку. Систематичне затягування справи, зволікання у виконанні належних дій правоохоронними органами – стало на заваді передачі цієї справи до суду.
Continue reading

Україна не визнає легітимності виборів до Державної Думи РФ! Заява Верховної Ради

maxresdefault-3

18 вересня 2016 року Кремль провів незаконні “вибори” до Державної Думи РФ на території анексованого два роки тому Українського Криму, тим самим фактично зробивши нелегітимним весь виборчий процес і результати голосування.  20 вересня  Верховна Рада ухвалила Заяву щодо невизнання Україною легітимності  виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання. За що проголосували 264 народних депутата. Приводимо текст Заяви повністю.

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України

 Про Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності  виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання

Верховна Рада України постановляє:

 1. Визнати, що з огляду на незаконне проведення виборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, проведення виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання є порушенням Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН та інших міжнародно-правових актів.
 2. Не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та юридичних наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання.
 3. Звернутись до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій із закликом не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання.
 4. Заяву Верховної Ради України “Про невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання” схвалити (додається).
 5. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Заяви до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій.
 6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України А. ПАРУБІЙ

Заява української громадськості щодо проросійської інформаційної політики телеканалу «Інтер»

DCS_8465

Заява української громадськості щодо проросійської інформаційної політики телеканалу «Інтер»

Ми, небайдужі громадські активісти й інші представники українського суспільства, яке вже третій рік відчайдушно бореться супроти збройної агресії Росії та її «п’ятої колони» в Україні – висловлюємо глибоке обурення послідовно проросійською медійною політикою телеканалу «Інтер» і власне його черговою провокацією – радянськоцентричним концертом до 25-ї річниці української незалежності. Концертом, що згодився б для уярмленої УРСР 1990 року або для «окремих районів Криму і Донбасу» – але аж ніяк не для воюючої України, яка збройно протистоїть російським загарбникам.

Сценарій концерту, вислови ведучих і навіть добір пісень не видаються випадковими і наштовхують на думку про умисний задум медійників (а може і власників?) телеканалу – якнайбільше розчинити українство, зааретушувавши його у радянському спадку кривавої індустріалізації й культурної совєтизації (зросійщення). Згадано, та не було засуджено підрив радянським режимом Дніпрогесу, що забрав десятки тисяч життів українців. Натомість серед «видатних українців» названо і Булгакова – письменника, який не сприйняв і висміював визвольні змагання України у 1917-1918 роках. Попри позірну паритетність у співвідношенні російськомовних та українських пісень – переважна більшість перших пропагували міфи про українських діячів як «гордість радянського Союзу» й про «славне радянське минуле» (навіть пісню «Прекрасное далеко» подано як… згадку про перші роки самостійності України!), тоді як майже не пролунало сучасних українських пісень про сучасне. Українство у рамках концерту було вкотре штучно загнане в етнографічне гетто, а єдина – російськомовна – пісня про події на Донбасі так і не поставила питання щодо причин та наслідків російської війни проти України.

Фінальна частина цього розважального заходу, що наполегливо позиціонувався ведучими як патріотичний – дивовижним чином становила собою… спробу дискредитувати навіть історію України та її мову, підмінивши загальновідомі наукові факти звичними пропагандистськими штампами більшовизму й «русского міра». Так, наприкінці програми ведучі вели мову про переклад «Руської Правди» не лише церковнослов’янською, але і неіснуючою «давньоруською» мовою, а «цитату» Ярослава Мудрого щодо необхідності єднання й неприпустимості чвар було подано чомусь … сучасною російською літературною мовою, яка у цитованому вигляді постала лише у 18 столітті.

Показ провокативного концерту став лише черговим прецедентом систематичної інформаційної політики «Інтеру», що проявила себе у спробах дискредитації Майдану у 2014 р,, виступах пропутінських співаків у рамках новорічного концерту 2015 р., діяльності громадянки Росії і прихильниці сепаратистів М. Столярової на відповідальній посаді в «Інтері», не кажучи вже про звинувачення в узгодженні реакційної політики телеканалу із органами пропаганди донбаських терористів. Показ такого концерту, як і демонстрація радянських комедій одразу ж після параду незалежності – є наругою над почуттями українців й над пам’яттю про загиблих за Україну.

Такими програмами й інформаційною політикою телеканал «Інтер» неприховано позиціонує себе відверто проросійським медіаресурсом, за своїм несприйняттям українства – опозиційним не лише українській владі але і всьому громадянському суспільству, всьому українському народові, крім, звісно, осіб, які і досі погрожують розправою солдатам і волонтерам і ведуть мову про «дружбу» між Україною та російськими окупантами. Бездіяльність і мовчання української влади в цій ситуації також є обурливим!
З огляду на це, ми – небайдужі активісти та інші представники громадянського суспільства воюючої України, вимагаємо:

 • Від Президента України – якнайшвидше виступити із законодавчою ініціативою щодо розробки законопроекту про позитивний захист української мови на телебаченні, за яким мовлення всеукраїнських телеканалів здійснювалося б виключно державною мовою;
 • Від Уряду, Парламенту й Президента України – ініціювати законопроект щодо захисту інформаційного простору України, що унеможливлять поширення у ЗМІ України матеріалів, прямо чи опосередковано вигідних путінському режимові РФ і таких, що пропагують або толерують «русскій мір» чи період радянського поневолення України;
 • Від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – вжити заходів щодо заборони мовлення телеканалу «Інтер».

Заява відкрита до підписання представниками громадських організацій та ініціатив України.

Олексій Курінний, експерт Центру міжнародного захисту прав людини Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Оксана Левкова, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Громадський рух «Не будь байдужим!»
Святослав Літинський, керівник громадської організації «Незалежні»
Олексій Кляшторний, Фонд Оборони України, виконавчий директор
Сергій Оснач, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Державному агентстві України з питань кіно та член Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України
Катерина Чепура, Громадянський рух “Відсіч”
Тарас Пісаржевський, співзасновник та координатор громадянського руху «Бойкот російського телерадіопродукту»
Юрко Зелений, заступник голови ТМО «Нівроку»
Сергій Пантюк, письменник, громадський діяч
Zen Antipop, громадський активіст культурний діяч, засновник руху «АNTIPOP», блогер
Лариса Ніцой, письменниця
Олександр Іванов, громадська ініціатива “Переходь на українську”
Роман Матис, громадський діяч, засновник ініціативи захисту прав україномовних “И так поймут!”
Максим Кобєлєв, голова ініціативи “Дріжджі”
Сергій Яригін, громадський діяч
Тетяна Череп-Пероганич, письменниця, журналістка
Сергій Мельничук, правозахисник, громадський діяч, Голова Луганської КО УРП
Тарас Шамайда, співкоординатор руху “Простір свободи”
Сурен Кочарян, співкоординатор Харківського ЄвроМайдану,
член Правління ГО “Інформаційно-аналітичний центр Євро Харків”
Дмитро Лиховій, журналіст, головний редактор інтернет-видання “Новинарня”

Джерело: https://www.facebook.com/OleksiyKurinniy/posts/1092803530767695

Фото - http://ua.telekritika.ua/kontent/2016-02-25/113336

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ єпископа Харківського і Богодухівського УПЦ КП Митрофана

velykden3

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Харківської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
«…Не жахайтеся; Ісуса шукаєте Назарянина,розп’ятого;
Він воскрес; Його нема тут. Ось місце, де Його положили» (Мк. 16,6)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У цих словах міститься сенс нашої віри, ними ми свідчимо про те, у що віримо. Вони є фундаментом, на якому будується життя християнина, Новозавітної Церкви і всього світу. Воскресіння Христове, Пасха Господня — це Свято свят і Торжество із торжеств.

У подвигах посту і молитви ми провели дні Святої Чотиридесятниці і в сьогоднішню пасхальну ніч станемо учасниками духовної трапези радості. Жони-мироносиці, які прийшли рано-вранці в перший день тижня помазати тіло Ісуса, знайшли печеру порожньою. Їх страх і здивування розвіяв Ангел, який сповістив їм: “Він воскрес; Його нема тут”.

Радісну звістку про Воскресіння Христове жони-мироносиці принесли апостолам, і з цієї миті вона стала головним предметом апостольської проповіді і місії Церкви Христової. Тому не випадково святий апостол Павел з такою силою нагадує християнам Коринфа: “А якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і віра ваша”.

Але Христос Воскрес — і торжествує життя, Христос Воскрес — і смерть переможена, Христос Воскрес — і нам дароване вічне життя. Тому серце кожного віруючого сповнено духовної радості. І ця радість дає нам сили долати труднощі нашого земного буття, є джерелом надії на вічне життя з Христом.

В цю неповторну пасхальну ніч в храми приходять віруючі, щоб разом об’єднатися навколо Воскреслого Господа. Усвідомлюючи своє єднання з Ним і один з одним, вони висловлюють свою радість вічно живим вітанням “Христос Воскрес!” — “Воістину Воскрес!”. Пасха Христова — це дар Божественної любові, який ми повинні нести в світ і свідчити про істину Воскресіння. Це священна місія кожного християнина, всієї Церкви Христової.

Після Свого славного Воскресіння Христос Спаситель з’явився апостолам, і вони стали проповідниками істини Воскресіння Христового і довели вірність цій істині своєю мученицькою смертю. Наслідуючи їхній приклад, багато поколінь християн як стародавнього, так і нового часу вмирали за Христа з твердою вірою в майбутнє воскресіння для вічного життя з Ним. Своєю проповіддю і силою віри вони кинули виклик світові і перемогли його. Це надихає і кожного з нас нести свій життєвий хрест, не страшитися труднощів і спокус, пам’ятаючи слова Христа Спасителя: “Я з вами по всі дні до кінця віку”.

Він з нами в радості і скорботі, в здоров’ї і хворобі, в успіхах і невдачах. Він наповнює Собою все, живе на землі і в душах віруючих людей. Він іде з нами життєвим шляхом, як колись ішов з двома учнями по дорозі в Еммаус.

Возлюблені у Христі пастирі, діти й молодь, дорогі брати і сестри! Щиро вітаю Вас з наступаючим великим і світлим святом
Пасхи Христової! Воскреслий з мертвих Христос Життєдавець нехай укріпить кожного з Вас у вірі і любові, подасть Свою всесильну допомогу, воїнам дасть мужність і силу, вдовам і сиротам буде відрадою і втіхою, сім’ям пошле мир і злагоду, молоді і дітям — чистоту і цнотливість. Жаліючи й серцем уболіваючи за нашу країну, воїнів, братів і сестер, які перебувають сьогодні в зоні АТО і тому не можуть відчути повноту пасхальної радості, ми підносимо нашу особливу молитву про те, щоб благодать Воскреслого Господа, Який примирив Небо і землю, стала джерелом миру, щирого порозуміння, терпимості та істинного братерства. Глибоко переконаний, що наше суспільство, наш боголюбний народ потребують того, щоб усі ми в єдності та злагоді свідчили перед світом про те, що воістину Христос воскрес!

Пасха Господня

Харків, 2016

Харківська Єпархія Української Православної Київського Патріархату