День вишиванки у Харкові

2018-05-17

Шановні харків’яни! 
17 травня 2018 року у Харкові буде Вишиванкова Хода, та Парад Вишиванок.

Вишиванкова Хода у Харкові відбудеться 17 травня (четвер) 2018 року у Всесвітній день вишиванки. Збір на Майдані Конституції біля монумента Незалежності України о 16.00. Пройдемось до Тараса, потім повернемось до ХНАТОБа де приблизно о 17:30 почнеться святковий концерт.
Вишиванкова Хода у Харкові відбудеться за ініціативи Харківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка

Галина Куц
Подія:  https://www.facebook.com/events/572064386509838/

Парад вишиванок у Харкові
Святкуємо разом Всесвітній День вишиванки нашою українською родиною Парадом вишиванок!
17 травня 2018 р. о 17:30 збір на Майдані Свободи
Початок о 19:00 рухаємося від Майдану Свободи до площі Конституції.

Ігор Швайка
Подія:  https://www.facebook.com/events/226156254811171/

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/День_вишиванки

 

Facebook Comments

Напишіть відгук