16 червня 2015 року в Харкові на майдані Свободи відбувся пікет проти введення касових апаратів. Організатори – профспілка підприємців міста Харкова, обласна організація Всеукраїнської профспілки таксистів, міська організація профспілки підприємців. За словами одного з організаторів акції Олександра Шармара це вже в другий раз, коли змушені проводити захід в умовах “замінювання” площі. Він роз’яснив основні вимоги учасників, розповів про попередню поїздку до Києва, де на захист своїх прав зібралось 3 тис. підприємців з усієї України, та запросив на акцію, що відбудеться в столиці 17 червня.
Голова обласної профспілки таксистів Сергій Старцев розповів, що була спроба міської влади заборонити проведення пікету, але суд не задовольнив позов. Він також підкреслив той факт, що мораторій на цей закон підтримує Харківська обласна державна адміністрація, представники якої знаходяться тут. Це акція є попереджувальною, але якщо вимоги не будуть почуті, то вже восени будуть більш масштабні акції. Особливо цинічним, на погляд Сергія Старцева, є введення касового апарату саме в таксі. Це може привести до того, що ті, хто платив єдиний податок, припинять це робити. Таксі може повністю переміститися до Інтернету. Перша спроба ввести касові апарати, що була в 1999 -2000 роках не вдалась, завдяки активному протесту, і ось нова спроба. Проте, якщо тоді було зрозуміло, кому це вигідно, то зараз ні. До речі, це, як завив голова обласної профспілки таксистів, не вигідно і державі, бо передбачає хвилю протестів.
Про підтримку Координаційною Радою Харківського Євромайдану вимог учасників акції заявив Ігор Рассоха. Віче, яке відбулось 7 червня 2015 року, як раз і було присвячено темі введення касових апаратів. Коордрада, в основному, складається із дрібних підприємців. Більшість волонтерів, які підтримують армію, також підприємці. Удар по підприємцям комбінований: касові апарати, пдв, тарифи, тобто іде знищення тих людей, які, у тому числі, забезпечують оборону України. Ми з минулого року не виступали проти уряду, тобто не розгойдували човен, але він може потанути і від того, що його перенавантажили. Тому Коордрада ухвалили рішення різко виступити проти теперішньої політики Уряду. Ігор Рассоха запросив учасників пікету прийти 21 червня о 18-00 на наступне Віче – “Зупинити тарифний грабунок населення”.
Представник Харківського міськвиконкому профспілки підприємців Олександр Ялпачек заявив, що саме по собі введення касових апаратів, ідея непогана, але в тих країнах, де це недавно проводилось – це було безкоштовно. У нас же сам сам касовий апарат коштує від 6 тис. до 14 тис. грн., також його обслуговування та інші затрати. На сьогоднішній день такі кошти для дрібних підприємців непідйомні. Він також висловив сподівання, що інтереси підприємців вдасться захистити.
Разом сила!
Слава Україні!
Відеозвіт сайту: