Loading...

Мітинг, присвячений 72 річниці створення Української Повстанської Армії. Харків, 14.10.2014, 14-00

10710916_691516777605146_1587100333644001317_n

14 жовтня 2014 року о 14:00 Харківська обласна організація Конгресу Українських Націоналістів проводить традиційний мітинг, присвячений 72 річниці створення Української Повстанської Армії. Запрошуються всі охочі з патріотичного середовища Харкова.  Молебень за упокій душ воїнів УПА мають відслужити священики УПЦ КП. Мітинг відбудеться в Молодіжному парку (ст. м. Пушкінська), де свого часу стояв камінь, а потім хрест на честь загиблих вояків УПА.

 

УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної владиГоловнокомандуючим УПА, з 1943 р. по 1950 р. був Роман Шухевич, псевдонім Тарас Чупринка. Маючи визначні здібності, він створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам. 
    Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на Східній Україні з 1920 р. по 1941 р., та не менш миролюбна політика Гітлера, остаточно озлобили людей проти Німеччини і Московського більшовизму. 
    Жорстокі та антилюдські політичні системи комуністичних та фашистських загарбників сприяли державницьким та патріотичним почуттям мирного населення, котре масово вливалося в ряди УПА. В 1944 р. УПА нараховувала близько півмільйона осіб. Саме УПА врятувала населення Західної України від масового терору і повного знищення комуністичним режимом,  яку очолював Сталін. Добре організована УПА вела успішну, але кровопролитну війну із комуністичними загарбниками. УПА тісно співдіяла з підпільною організованою мережею ОУН, отримуючи від них необхідну інформацію.
    УПА це широкомасштабний партизанський рух опору, який був дуже добре організованим, мобільним, скоординованим і являв собою дійсно партизанську армію відмінну від усіх інших, що діяли в Другу Світову Війну. УПА ніколи не отримувала міжнародної допомоги. Зброю, боєприпаси, уніформу діставали в бою з нацистами і більшовиками. УПА володіла сіткою підпільних військових навчальних закладів. Також в кожному військовому підрозділі перебував священник, котрий виконував функції капелана.
    Все керівництво УПА було високорелігійним і велику увагу приділяло захисту церкви на західноукраїнських землях від безбожного комуністичного режиму. УПА вела хрестову війну в ім’я віри, правди, справедливості з диявольським більшовизмом, котрий потопив в крові тисяч священнослужителів мільйони вірних християн. Самовіддана боротьба воїнів УПА надовго залишилася в пам’яті народу і сприяла остаточному розвалу соціалізму, краху комуністичних і соціалістичних ідей в світі.
    В УПА були люди різних національностей: росіяни, вірмени, грузини, узбеки, азербайджанці, німці, італійці, євреї і татари. Вони переходили в УПА, протестуючи проти політичних режимів Німеччини і Росії, переховуючись від їх спецслужб. Деякі були просто звільнені при депортації з залізничних ешелонів, при ув’язненні з тюрем Гестапо, СС та НКВС. Підрозділи УПА знищили багато високопоставлених ворожих командирів, котрі приймали участь в каральних операціях проти мирного населення. Мирне населення високо цінувало боротьбу УПА і всіляко підтримувало військові підрозділи УПА. Завдяки підтримці мирного населення та хорошій організаційній діяльності вищого командного складу, успішні бойові дії велися до початку 50-х років і були направлені виключно проти каральної системи СРСР.

Харківське об’єднання “Просвіта”

Про УПА

Залишити відповідь