Loading...

Прес-конференція, присвячена екологічній ситуації в Харківській області. Харківський кризовий інфоцентр, 14.08.2015

DSC00872

4 серпня 2015 року в Харківському кризовому інфоцентрі відбулась прес-конференція, присвячена екологічній ситуації в Харківській області. Спікери: Андрій Тимчук – директор Департаменту екології та природних ресурсі ХОДА, Артем Георгіян – начальник Державної екологічної інспекції в Харківській області, Антон Шевченко – заступник начальника Державної екологічної інспекції в Харківській області.
Як повідомив Андрій Тимчук, в області офіційно розпочато сезон полювання. Дозвіл надано господарствам 8 районів. В 11 районах полювання цього року заборонено наказом голови ХОДА через близькість до зони проведення АТО.
На сьогодні природоохоронний Харківської області нараховує 242 об’єкта (13 загальнодержавних), загальна площа яких 4 тис га. Згідно концепції регіонального розвитку спеціалістами Науково-дослідного інституту екологічних проблем було розроблено 10 проектів створення нових заповідників і розширення територій вже існуючих.
Департамент займається моніторингом стану довкілля та водних ресурсів. Суб’єктами подібного моніторингу є, зокрема, Харківській гідрометеоцентр, управління водних ресурсів, комплекс біологічної очищення “Діканьовський”, Санепідемстанція, Державна екологічна інспекція, та інші. За результатами моніторингу довкілля в першому півріччі 2015 року індекс забруднення дорівнює 3,55 (минулого року – 3,69). Найбільш забрудненим районом міста є Іванівка, а найменш – Баварія. Щодо водних об’єктів, то норми концентрації шкідливих речовин не були перевищені, а по сульфатам і марганцю у порівнянні з минулим роком стан річки Сіверський Донець навіть покращився. Найбільш забрудненою в Харкові є річка Уди. Однією з гострих проблем залишається проведення водообміну в Краснопавлівському водосховище Лозівського району, яке мало статися ще в 2014 році. Рішення цього питання в компетенцію Уряду.
Діяльність екологічної інспекції, завданням якої є контроль за дотриманням природоохоронного законодавства, була обмежена мораторієм на перевірки. Проте, інспектори долучались до слідчих дій правоохоронних органів і проводили інші заходи.
Основними цілями Департаменту, на думку її керівника є покращення екологічної ситуації в Харківській області та розширення природного фонду. Щодо методів їх досягнення, то це адміністративне регулювання та спільна робота з центральними органами влади, зважаючи на недосконалість законодавства в цій сфері. Керівництво Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА готово до взаємодії з громадськими активістами та з науковою спільнотою.

© “Євромайдан Харків”,  Сурен Кочарян

Відео сайту: Екологічна ситуація в Харківській області. Прес-конференція. 14.08.2015


DSC00873 DSC00877 DSC00878 DSC00879 DSC00880 DSC00881 DSC00883 DSC00884 DSC00887 DSC00892

 

 

Залишити відповідь