19 лютого 2016 року в Харківському історичному музеї відкрилась виставка “Майдан, біль і надія України”, присвяченої вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні та другої річниці Революції Гідності. Офіційно відкрив виставку директор музею Володимир Цигульов.
Як заявив директор департаменту культури і туризму Олег Яцина, ці події (Євромайдан, російська-українська війна) остаточно визначили західноєвропейський вектор розвитку України. Такі виставки покликані закарбувати в пам’яті молодого покоління, в пам’яті всіх громадян, той подвиг, який зробили наші українці, віддавши найдорожче – своє життя. Ця виставка допоможе всім осмислити ці події, стане важливим кроком в патріотичному вихованні молоді, – зазначив він.
За словами журналіста, віце-президента Товариства учасників Руху Віктора Козоріза, ми дуже важко пережили ці події два роки тому, але боротьба за незалежність триває. Він розповів про свого друга, активного учасника Євромайдану, співкоординатора Миргородського Євромайдану Василя Третецького, який 16 березня 2014 р. отримав важке вогнепальне поранення біля свого будинку, а 25 березня помер у харківській лікарні, і став ще одним Героєм Небесної Сотні (невизнаним на рівні держави). Його доля безпосередньо пов’язана з Харковом: в 2005-2007 рр. був заступником голови Харківської облдержадміністрації. Віктор Козоріз подарував музею книгу спогадів про Василя Третецького, а також диск із фільмом про нього.
Як зазначила автор виставки Людмила Глазкова, вивчаючи біографію Героїв пересвідчуєшься в тому, що всі вони досить різні люди: за віком, за соціальним або сімейним становищем. Наймолодшому було 17 років – Назарик (Тернопільська Область), а найстаршому, Івану Наконечному, – 83 роки. Проте, їх об’єднує одне – любов до Батьківщини, любов несамовита. любов відчайдушна, до самопожертви, яка відносить до простору безсмертя, – так писав італійській філософ Юліус Тевола. Людмила Глазкова розповіла про долю кожного з харків’ян – Героїв Небесної Сотні – Владислава Зубенко, Юрія Паращука та Євгена Котляра. Саме їм присвячений основний стенд.
В іншому залі представлені унікальні фотографії, зроблені безпосередньо учасниками Євромайдану. Серед них Ігор Гуденко, Володимир Оглоблін, Михайло Скляренко, та інші. Фотографії присвячені ключовим подіям Євромайдану, як в Харкові, так і в Києві, а також волонтерській діяльності. На церемонії відкриття своїми спогадами поділилась сокоординатор волонтерської групи «Нагодуй солдата, Харків» Тетяна Харлан.
Вічна пам’ять Героям!
Слава Україні!
© “Євромайдан Харків”, Сурен Кочарян
Відео сайту: