Заява харківського Євромайдану щодо ситуації, яка склалася навколо ХНУРЕ

2016-10-18

Міністру освіти
і науки України
Гриневич Л.М.

Шановна Ліліє Михайлівно!

Ми, громадські організації об’єднання «Харківський Євромайдан», вже близько року з надією і тривогою спостерігаємо за розвитком подій навколо Харківського національного університету радіоелектроніки.

Призначення відомого підприємця і громадського активіста Едуарда Рубіна виконуючим обов’язки ректора ХНУРЕ було сприйнято нами як сигнал приходу реальних реформ в систему вищої освіти. Ми підтримали це призначення, поважаючи Е.Рубіна не тільки як професіонала, але і як патріота своєї країни і свого міста, оскільки знаємо, що він з перших днів підтримував Революцію Гідності, а пізніше допомагав нашим солдатам в АТО.

До недавнього часу ми раділи очевидним успіхам Е.Рубіна на новій посаді, бачили в якому шаленому ритмі він живе, бачили, як важко і через який опір впроваджуються нові ідеї, з якими він прийшов до внз.

Звістка про те, що Міністерство освіти і науки під формальним приводом не допустило його на вибори ректора, стало для нас справжнім шоком. На щастя, на днях в суді було доведено, що цей формальний привід є неспроможним. Тепер у Міністерства є можливість вийти з ситуації без репутаційних втрат.

Шановна Ліліє Михайлівно, якщо відкинути все лушпиння, що накопичилося навколо цієї ситуації, то треба визнати дуже просту і зрозумілу річ: те, що відбувається в ХНУРЕ – це боротьба нової України, тих ідеалів, за які ми стояли на Майдані, і старої корумпованої України, символом якої став Янукович. Е.Рубін в ХНУРЕ б’ється з частиною корумпованої догниваючої системи, яка, на жаль, все ще пронизує нашу вищу освіту. І тут просто не може бути питання, на чиєму ми боці і на чиєму Ви боці.

Ми всі допускаємо помилки, не помиляються ті, хто взагалі нічого не робить. Важливим є те, як ми з помилкових ситуацій виходимо. МОН допустив серйозний прорахунок, зайнявши реакційну сторону і пішовши на поводу у колишніх керівників внз, що були викриті у корупції.

Визнайте це і виправте помилку! Підтримайте Е.Рубіна в його роботі по створенню справжнього європейського внз, одного з кращих технічних університетів країни. Дайте йому можливості і дайте йому час. Підставте йому плече, підіпріть своїм авторитетом. Вам не доведеться червоніти за результат. І ми впевнені, що новий досвід ХНУРЕ можна буде потім поширювати на інші внз.

Приїжджайте до Харкова, познайомтеся з ситуацією на місці. Давайте зустрічатися і говорити про те, що відбувається, щоб зняти виниклу недовіру. Ми впевнені, що ідеали Майдану для всіх нас – не порожній звук. І тому сподіваємося бути почутими.

Слава Україні!

підписи
Володимир Чистилін
Борис Редін
Вікторія Склярова
Юрій Павленко
Василь Рябко
Сурен Кочарян
Надія Савинська
Марина Полякова
Трубчанов Віктор
Рассоха Ігор
Михайло Довгопол
Максим Зеленський
Віктор Гарбар
Олександр Таран
Валерія Гумбракович
Олена Абіюк
Сергій Жадан
Борис Севастьянов

Facebook Comments

Залишити відповідь