АНОНС
(звіт нижче)
Цього року Всесвітній день вишиванки буде особливим. У 2017 році він припадає на 18 травня, яке щороку відзначається як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Адже саме 18 травня 1944 року радянська влада здійснила масову примусову депортацію кримських татар з їхньої єдиної історичної Батьківщини – Криму. Українці теж знають, що таке геноцид, – це Голодомор 1932-33 років, внаслідок якого загинули мільйони українців. Тому цього дня ми схиляємо голови на знак скорботи за жертвами депортації 1944 року та висловлюємо солідарність із кримськотатарським народом, представники якого нині вже понад три роки проживають в умовах тимчасової окупації Російською Федерацією. У зв’язку з цим оргкомітет Всесвітнього дня вишиванки вирішив сконцентрувати свої цьогорічні заходи на благодійних та просвітницьких акціях.
У Харкові також вирішили робити все в однієї локації. Разом з Арт-парадом «Слобожанська вишиванка» на майданчику біля Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. Лисенко о 17 годині відбудеться інформаційно-освітня акція на підтримку кримських татар.
По закінченню, о 17.45, колона від ХНАТОБа вирушає до намету «Все для перемоги», де о 18.00 запланований мітинг і молебень в пам’ять про жертв депортації 1944 року. Запрошуємо всіх 18 травня підтримати кримських татар. 17.00 – біля оперного театру під час інформаційно-освітньої акції. 18.00 – кола намету «Все для перемоги» на майдані Свободи – добрим словом і молитвами.
ЗВІТ
Акція в підтримку кримських татар пройшла в двох локаціях, спочатку ми розмістилися біля ХНАТОБа, де намалювали на асфальті прапори кримських татар та України. До процесу малювання підключились діти, наймолодшому чотири роки.
Також навколо стенду із плакатами пройшли дискусії, запитання та відповіді з приводу події.
Журналісти брали інтерв’ю
Більше фото тут:
Після цього перемістилися до намету “ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ”.
Поруч із наметом історики розповіли про історичні зв’язки Криму та всієї України. Правозахисники дали оцінку тому що відбулося та відбувається. Були прочитані молитви, вірші та розповіді свідків повернення кримських татар до Криму.
Але можливо найбільш зворушливим виявися подарунок карти Криму із кримськотатарською топономікою яку отримала кримська татарка Zarema Osmanova.
Ось що про подію написала учасниця Yelena Litvinenko
18 травня 1944 року радянська влада здійснила масову примусову депортацію кримських татар з їхньої єдиної історичної Батьківщини – Криму.
На знак підтримки кримських татар харків’яни провели мітинг і молебень в пам’ять про жертв депортації 1944 року, висловили солідарність із кримськотатарським народом, представники якого нині вже понад три роки проживають в умовах тимчасової окупації Російською Федерацією.
Учасники події також відзначили що акція пройшла в теплій зворушливій атмосфері.
Звіт по подіям підготував Борис Редін.