Loading...

Інший «Челсі»

2019-10-11 Інший «Челсі»У п’ятницю, 11 жовтня 2019 р., о 19.00 біля намету «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ» в рамках кіноклубу «Нова Україна» до вашої уваги погляд на Україну очима німецького кінорежисера Якобса Пройсса. На майдані Свободи, просто неба, за сприяння кінофестивалю «Docudays UA» глядачі побачать правдиву історію з Донецьку у фільмі «Інший «Челсі». На жаль, у минулу п’ятницю із-за погодних умов та технічних проблем з цим пов’язаних, ми не могли показати цей фільм.
Модерує зустріч журналіст Володимир Чистилін.

Перед нами відверта документалістика про реалії Донбасу та певна відповідь на питання, чому стала можлива на Сході країни війна. Те, що відбувається зараз в ОРДЛО та у прифронтовій зоні не виникло раптово. До цього регіон готувався багато років.

Поки сотні тисяч людей за мізерну платню працюють на застарілих шахтах, декілька осіб заробляють шалені гроші. Байдуже, з якого боку соціальної прірви ви опинились: якщо ви з Донецька, то майже напевне будете противником Помаранчевої революції та фанатом місцевої футбольної команди «Шахтар». Мільярдер Ахметов вкладає у клуб величезні кошти. Однак спортивний успіх лише увиразнює політичний і соціальний застій в регіоні. За межами «Донбас-Арени» перспективи далеко не райдужні… «Інший «Челсі» з гумором розповідає історію цих двох антагоністичних світів, швидкого підйому та неуникненного розпаду. Представники двох сторін пострадянського суспільства, які зустрічаються на стадіоні, формують колоритне соціальне середовище. Люди знають, що їхні лідери – популісти, корупціонери, часом навіть кримінальні елементи. Але вони поки можуть обирати лише між Партією регіонів та «помаранчевими». У Східній Україні голосуватимуть за «регіоналів», заганяючи у глухий кут всю країну, віддану «новим елітам». Чим все це закінчилось потім тепер ми добре знаємо…

У п’ятницю, 11 жовтня 2019 р., о 19.00 біля намету «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ» фільм, який змушує замислитись над тим, ким ми є насправді. Кіноклуб «Нова Україна» представляє фільм «Інший «Челсі»: Історія з Донецька».