Ланцюг Єднання до Дня Соборності України! Харків, 22.01.2017

2017-01-22

22 січня щорічно, з 1999 р., традиційно відзначають День Соборності Україні. Саме цього дня 1919 року, 98 років тому, відбулось проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
22 січня 2017 року Харківська обласна організація  ВО “Свобода” запрошує всіх мешканців та гостей міста взяти участь у Всеукраїнській акції “Ланцюг Єднання”,  під час якої українці з усієї держави візьмуться за руки у своїх населених пунктах, утворивши символічний живий ланцюг.   У заході візьмуть участь представники консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
Збір біля пам’ятника Тараса Шевченка об 11-30. Початок акції – 12-00.  
Як зазначають організатори,  День Соборності – день нагадування про головну складову нашої незнищенності – нашу єдність. Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи на Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – є силою українців. Лише коли ми об’єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

Джерела:
Свобода Харківська
Ланцюг Єднання

Нагадаємо, що проголошення злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України. 22 січня було проголошено всенародним і державним святом. День видався погідний та гарний, з легким морозом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння. Головні урочистості проголошення Злуки проходили на Софійській площі. При вході з вулиці Володимирської на Софійську площу було зведено тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.
Член Директорії Федір Швець урочисто зачитав Універсал Директорії:
«…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»
Після урочистого проголошення злуки на Софійській площі відбувся молебень, а потім — військовий парад під керівництвом полковника Івана Чмоли. Приймав парад полковник Євген Коновалець.

Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/День_соборності_України

Відео Богдан Свириденко:

Facebook Comments

Залишити відповідь