Гіркий післясмак до Дня Кіно

2017-09-13

Володимир Чистилін, організатор Дня українського кіно, про обставини, що примусили його залишити захід до його початку.
Сотні людей задають мені питання: чому організував День українського кіно у Харкові, виступив на трьох телеканалах, дав прес-конференцію і десятки анонсів в ЗМІ та соцмережах, запросив особисто в кінотеатр «Боммер» на показ фільму «Геній Василя Стуса» кіноекспертів, десятки глядачів і голову обласної адміністрації мене там не було?
Справді, виглядає досить дивним, що людина, яка організувала захід, розробила його сценарій і повинна була вести вечір, де демонстрували його кіно у присутності поважних гостей і, зокрема, перших осіб області, раптом на ньому не з’явилась.
Я до останнього не хотів оприлюднювати деталі скандалу, чекаючи закінчення днів українського кіно та вибачень від керівництва кінотеатру «Боммер», але оскільки цього не сталось змушений розповісти про конфлікт, який трапився перед початком показу.
Отже, за дві години до початку заходу директор КП «Боммер» Тетяна Настасієнко зателефонувала мені і попрохала негайно приїхати, повідомив, що показ фільму знаходиться під зривом. На кількаразові прохання пояснити, що раптом сталось, жодних пояснень я не отримав, крім вимоги терміново, до появи журналістів, прибути в кінотеатр. Коли на таксі я через півгодини приїхав в «Боммер», то директор не стала зі мною розмовляти, а попрохала двох своїх заступників провести мене в окреме приміщення для «розмови». Мені одразу стали погрожувати і на підвищених тонах звинувачувати, що із-за моєї активності кінотеатр втрачає гроші. Мені пояснили, що я тут ніхто, що день українського кіно – це акція «Боммера», мов, я вліз не в свою парафію і за це буду відповідати. Хамський тон розмови і погрози мені швидко набридли, після чого я вийшов в хол кінотеатру, не бажаючи продовжувати далі з’ясовувати стосунки. Як і всі попередні 10 показів фільмів «Метанойя» я робив захід, безкоштовно, на волонтерських засадах, а про фінансові оборудки кінотеатру, нехай розбираються тепер відповідні органи. Із того, що мені встигли «інкримінувати», я зрозумів, що київські дистрибьютери після того, як ми почали рекламувати акцію, відмовились по накатаним «левим» схемам, надавати певні фільми кінотеатру. Відігратись керівництво вирішило на мені, щоб навмисно зірвати захід, а потім звинуватити у всіх своїх бідах «цапа відбувала».
Втім, заступник директора, на цьому зупинятись не збирався. З образами на мою адресу мені запропонували вийти на двір і поговорити по-чоловічому. Що, власно, ми одразу й зробили. При поліції та вибухотехніках, які стояли поруч, бійки не сталось. Хоча її відверто провокували. Чесно кажучи шкода, бо тоді би мені не прийшлось так довго пояснювати свою поведінку, відстоюючи честь та гідність. Врешті-решт, після короткої перепалки, де я наполягав хоча би дати мікрофони для показу, мене попросили піти геть і фактично вигнали із кінотеатру. Мікрофони, до речі, так і не надали – їх привезли на показ мої друзі, за що їм велика подяка. Захід відверто зривали. А перед початком сеансу директор «Боммеру» запропонувала о. Віктору Маринчаку взагалі не показувати із-за відсутності Чистиліна кіно про Василя Стуса, а замінити його іншим фільмом, наприклад, прокрутити кінострічку «Сліпий».
Можливо, варто було, незважаючи на провокації, залишитись, але мені не хотілось, щоб скандал став публічним і я до останнього намагався не виносити сміття на поверхню. Радий, що наш фільм «Геній Василя Стуса» таки показали і він сподобався глядачам. Мені завжди здавалось, що вміння вибачатись – це ознака сили. Але ні керівництво кінотеатру «Боммер», ні управління культури ОДА, яке примазалось до мого заходу, (хоча не мало до нього жодного відношення), не спромоглось знайти в собі сили на мужній вчинок.
У свою чергу я хочу перепросити у всіх тих, кого особисто запросив, кіноекспертів Lidia StarodubtsevaDmitry Petrenko та глядачів, що змушений був покинути КП «Боммер» до початку Дня українського кіно. На жаль, при такому невдалому менеджменті, непрозорих фінансових схемах та відвертому хамстві керівництва кінотеатру залишити цей збанкрутілий заклад назавжди.

Джерело: https://www.facebook.com/v.chistilin/posts/1482022611873369

Як стало відомо редакції сайту керівництво кінотеатру “Боммер” все ж таки принесло офіційне “вибачення” Володимиру Чистиліну.

Page1

Facebook Comments

Залишити відповідь