Як в Харкові відкривали міськраду: розвиток подій

35853479_484748678629352_7019061831180222464_nгепа в черговий раз показав своє справжнє обличчя! Сьогодні, 20 червня 2018 року, біля та в приміщенні міськраді було неспокійно: від розпаленого гепатитушками газу, сутичок та другої в Харкові, за чотири роки, народної люстрації. І все це результат давно відомої алергії міського голови та його оточення на конституційне право громади брати пряму участь в управлінні містом та безпосередньо бути присутніми на сесії міськради.  І це не дивує, бо ніщо не має стати на заваді, звичайно на погляд Кернеса, спокійному дерибану бюджету та фактичному знищенню міста через різні тіньові схеми, яке міська влада чомусь називає “розвитком”, а то і взагалі “процвітанням”. На наш погляд (ред.) єдиним виходом із ситуації, що склалась, є повна зміна сепаратистсько-кримінального режиму та притягнення до кримінальної відповідальності всіх його дійових осіб!

Що ж саме відбувалось 20 червня в Харкові. З ранку біля міськради було заплановано три пікети. Харківська реформаторська коаліція традиційно  анонсувала акцію “Відкрита рада” з метою відстояти права громадян на вільний доступ на сесійне засідання. Національний корпус Харків виступав проти незаконної забудови на Металісті, а Свобода Харківська агітувала за прийняття антиолігархічного пакету. Спроби активістів потрапити на засідання викликали дуже гостру неадекватну реакцію: гепатітушки разом із муніципальною охороною заблокували 2-3 поверх міськради, а проти активістів згодом взагалі розпалили перцовий газ.  У відповідь Нацкорпус і ультрас заблокували виїзд машин Кернеса з внутрішнього двору, який нібито хотів покинути приміщення.

Пізніше до активістів вийшов заступник міського голови Андрій Руденко, але вони засунули його в сміттєвий бак і викотили з бічних воріт на вулицю. У сутичках кілька активістів отримали садна і синці. Так відбулась друга народна люстрація.  Коли активісти запалили фаєри, утворилася щільна димова завіса. З будівлі міськради почали евакуювати людей.

Після заворушень активісти все ж таки прорвались на сесію та висунули вимоги з приводу недопущення забудови біля  стадіону Металіст та зміни регламенту щодо  вільного доступу громадян на сесії.

Після виступу Ігора Черняка (Самопоміч) депутатський корпус підтримав виключив з порядку денного засідання сесії Харківської міськради питання щодо будівництва 16-поверхового будинку на ділянці поруч із стадіоном та відклав до наступної сесії.
Ігор Черняк: “Забудова саме цієї ділянки може вплинути на можливість проведення футбольних матчів найвищого рівню в Харкові, на безпеку глядачів, вболівальників та гравців, проведення концертів та інших значних заходів на цьому стадіоні”, – наголосив він. – Давайте збережемо великий футбол і стадіон “Металіст” для харків’ян!”

Не витримуючею критику є спроба Кернеса звинуватити в усьому, що відбувалось харківську СБУ. Депутат харківської обласної ради Дмитро Булах цілком справедливо зауважив, що бійку в міськраді влаштував міський голова. Він підтвердив, що вогнегасники летіли в активістів з боку “тітушек” та охоронців.
“До чого тут СБУ, якщо міська влада не хоче допускати харків’ян на сесію. Зараз лише одна людина – і ми розуміємо, про кого йдеться – одноосібно вирішує, кому дозволено прийти на сесію. Так не має бути. Потрібен реальний механізм потрапляння на сесію. Якщо ми хочемо бачити роботу депутатів, ми – активісти – маємо туди потрапляти”, – наголосив Булах. 

Коментар Ігора Черняка:

Черняк

 

Коментар НК Харків:

нк

 

Стрим Національний корпус Харків

Відео від Накіпело:

Відеоконференція представників Харківської реформаторської коаліції в “Накіпело”

За матеріалами FB:
Національний Корпус Харків
Об’єднання “Самопоміч” – Харків
Igor Cherniak
Dmytro  Bulakh
Харківська Реформаторська Коаліція – ХРК

Фото – Національні Дружини

 

 

Facebook Comments

Напишіть відгук