Презентація книги “Майдан від першої особи” у Харкові

2018-11-2929 листопада 2018 року о 16-00 в Харківському літературному музеї (вул. Багалія, 6) відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір».
Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усноісторичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».
«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.
Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Харківській області.

На відзначення п’ятої річниці Революції Гідності Українським інститутом національної пам’яті заплановано провести низку регіональних презентацій. До участі у презентації в Харкові запрошуються інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей. Запрошуємо на харківську презентацію книги спогадів про Майдан!

Спікери:

Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті
Вікторія Науменко, історик, координатор збору усних свідчень у Харкові
Олександр Вовк, доцент кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка
Світлана Ревякіна, очільниця Сумської обласної організації ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса»
Вольга Шейко, адвокат, учасниця донецького Майдану
Олександр Волчанський, фотограф, співробітник відділу документування порушень прав людини на окупованих територіях Благодійного фонду «Восток-SOS»
Леонід Онищенко, фізик, альпініст, волонтер АТО, співкоодинатор харківського Євромайдану

Модератор: Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту “Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті”

29 листопада 2018 р. Початок о 16.00.
Місце проведення: м. Харків, вул. Багалія, 6,
Харківський літературний музей.
Вхід вільний.

Подіяhttps://www.facebook.com/events/670191013375324/

Facebook Comments