Loading...

16 грудня 2016 у Харкові Геннадій Афанасьєв – той, хто пройшов російські тортури і не зламався

2016-12-16
Під час перебування у Харкові Геннадій зустрінеться зі студентами;
о 14:00 в прес-центрі Накипело почнеться прес-конференція
(вул. Свободи 7/9);
о 18:00 пройде зустріч у ЛітМузеї у рамках виставки «Мустафа Джемілєв і українські шістдесятники: солідарна боротьба за спільну свободу»
(вул. Багалія 6).

2016-12-16-gГеннадій Афанасьев – молодий фотограф із Сiмферополя де і народився 8 листопада 1990 року. Активний учасник Кримського Євромайдану, політв’язень, засуджений окупаційним росiйським кривосуддям за справою “Сенцова – Кольченко”. Був затриманий 9 травня 2014 року та відпущений на волю разом з Юрієм Солошенком по обміну на проросійских сепаратистів 14 червня 2016 року. Не людськими тортурами Геннадія змусили підписати показання на Олега Сенцова, але після півтора років ув’язнення знайшов мужність відмовитися від них у суді.

Маючи юридичну освіту, Геннадій Афанасьєв намагався протистояти російській тюремній системі, наполегливо вимагав зустрічей з адвокатами та консулом України, відмовлявся від російського громадянства, яке йому нав’язували.

Геннадій Афанасьєв не належить до жодної політичної сили. Після лікування загострених у в’язниці хвороб, майже відразу включився в активну громадську діяльність, пов’язану з привертанням уваги суспільства до проблеми українських политв’язнiв у Росії.

Серед багатьох заходiв, які Гена проводить та відвідує у Києві, иніціатива #LetMyPeopleGo є найбільш помітною, бо саме вона свого часу допомогла надати справі Геннадія певного розголосу, що дозволило тримати тему звільнення Гени актуальною.

Зараз Геннадій Афанасьєв, маючи статус спецпредставника Міністерства Закордонних Справ, відвідує багато країн Європи, США та Канаду у складі різномaнітних делегацій від України. Його невтомне бажання повідати світу про жахіття утримання політв’язнiв у Росії відкриває багато сердець та дверей.

Безпосередньо контактуючи з політиками він, як людина, яка пройшла пекло російської в’язниці, намагається донести Заходу думку про необхідність персональних санкцій проти російських політиків, які вчиняють зараз терор у Криму проти українців та кримських татар.

У медійному просторі Геннадій перш за все націлений на молоду аудіторію, якій йому є що сказати, бо прямо дивитися у вічі може тільки той, хто, як сказав Олег Сенцов, “готовий померти за свої переконання”.

16 грудня о 18.00 в Харківському ЛітМузеї в межах виставки «Мустафа Джемілєв і українські шістдесятники: солідарна боротьба за спільну свободу» відбудеться зустріч із правозахисником, колишнім політв’язнем Кремля Геннадієм Афанасьєвим.

GEDSC DIGITAL CAMERAУ 1960-х – 1980-х роках в умовах радянської «соціальної справедливості» не тільки юристи, а й люди інших професій вимушені були ставати правозахисниками. Письменники, вчені, журналісти, лікарі, викладачі, військові, як от Василь Стус, Євген Сверстюк, Леонід Плющ, Генріх Алтунян, Петро Григоренко, Мустафа Джемілєв, Левко Лук’яненко тощо включались у політичну боротьбу за права людини. Сьогоднішня ситуація протистояння між Україною та Росією змушує всіх нас не бути байдужими й у той чи інший спосіб долучатись до боротьби за кожного репресованого російською системою.

hennadiy_afanasyevГеннадій Афанасьєв, юрист, фотограф, мешканець Сімферополя, активний учасник Кримського Євромайдану, був заарештований в Криму російським окупаційним режимом у травні 2014 року в справі так званих «терористів Сенцова». На собі відчувши методи роботи з бранцями в російських тюрмах, Афанасьєв, звільнений після двох років ув’язнення наказом про помилування, тепер виступає на захист інших політв’язнів Росії. Серед його ініціатив – #LetMyPeopleGo, закордонні поїздки для розголосу терору Російської Федерації проти українців та кримських татар в окупованому Криму.

Чи змінились російські тюрми з часів Сталіна,
чим можуть допомогти сучасним політв’язням пересічні українці,
як Україні повертати Крим – про це зможемо поговорити з учасником кримського спротиву Геннадієм Афанасьєвим у ЛітМузеї.

Модератор зустрічі – журналіст, активіст харківського Євромайдану Володимир Чистілін.

Чекаємо 16 грудня о 18.00 у Харківському ЛітМузеї
за адресою: вул. Багалія, 6 (ст. м. Пушкінська або ст. м. Архітектора Бекетова)
Координатор: Абіюк Олена, т. 0957466611

Організатори зустрічі:
Харківський ЛітМузей
Громадська організація “Інформаційно-аналітичний центр Євро Харків”

Фото Геннадія Афанасьєва взяті з його сторінки фейсбук та вікіпедії.

Залишити відповідь