Loading...

Боротьба з корупцією в Харкові: реалії та перспективи. Підсумки діяльності Харківського антикорупційного центру. Прес-конференція в Харківському кризовому інфоцентрі. 20.10.2015

40652

20 жовтня 2015 року на прес-конференції в Харківському кризовому інфоцентрі про основні підсумки діяльності Харківського антикорупційного центру розповіли його співзасновники Ігор Черняк і Дмитро Булах. Одним із напрямків діяльності Центру є перевірка податкових декларацій посадових осіб. Так, останнім часом, були виявленні невідповідності  в деклараціях заступника міського голови Олександра Попова, заступника голови ХОДА Євгена Шахненко, директора департаменту земельних відносин міськради Бориса Бароніна і заступника директора департаменту економіки міськради Якова Мусієнко.  Вони не задекларували корпоративні права, що стало розповсюдженою “Хворобою” серед харківських чиновників. У випадку з Поповим мова іде права на суму понад 6 млн. грн.  Щодо Шахненко, то він одночасно є державним чиновником  і власником кількох підприємств, що є порушенням закону про державну службу, а в усьому демократичному світі вважається прямим доказом корупції. В планах активістів продовжувати подібні перевірки за допомогою відкритого нещодавно реєстру власників.
Іншим напрямком діяльності Антикорупційного центру є відстежування державних закупівель. Є випадки, коли на одній транзакції крадеться 60 %  вартості.  Один із яскравих прикладів, коли КП “Міськелектротранссервіс” закупило мідний дріт на 60 % вище ринкової вартості. Ти самим, харків’яни втратили на одній транзакції 2,5 млн. грн. Такі ситуації виникають майже щоденно.  На протязі багатьох років в Харкові тендери виграють підприємства, пов’язані з Кернесом та його оточенням. Так,  “Паркінг плюс” вже сім років виграє тендери на реконструкцію доріг, отримавши за цей час 740 мл. грн.  Успіх фірми пояснюються тим, що колишній її директор є керівником відповідного  департаменту в міській раді, а реальні власники пов’язані з близьким оточенням Кернеса і Добкіна.  Активісти збираються не тільки інформувати про подібні порушення, але і оскаржувати результати тендерів у передбаченому законом порядку. Ще одним напрямком діяльності є перевірка рішень місцевих органів влади на корупційну складову. Нещодавнє розслідування стосувалася можливої передачі майна, що належить міський громаді КП “Парк Горького”, щодо керівництва якого ведеться кримінальне слідство.  Також об’єктом розслідування було рішення ХОДА про виділення земельних ділянок підприємству колишнього міністра екології в уряді Азарова Злочевському,  який офіційно перебуває у розшуку і звинувачується, зокрема, в незаконному збагаченні.   Харківський Антикорупційний центр також відстежує державні закупівлі у Донецькій та Луганській областях. Як стало відомо, Донецька залізниця проводить тендери постачає товари (будівельні матеріали, одяг) на непідконтрольні території: Дебальцево, Іловайськ.  Існують також схеми, через які Україна фактично сплачує за електроенергію, що реально споживається на окупованих територіях Донбасу.  Також Центр розслідував і  закупівлю вугілля у підприємств на непідконтрольній території. Наприклад, у директора шахти, який є “міністром” вугільної промисловості в терористичній організації “ДНР”.
Харківського антикорупційний центр  вже неодноразово звертався до правоохоронних та контролюючих структур, але отримував основному “відписки”, що свідчить про не бажання правоохоронних органів серйозно боротися  з корупцією. Не зважаючи на це, активісти і далі будуть продовжувати антикорупційний  контроль і не тільки інформувати про порушення, але й за допомогою громадськості та журналістів впливати на владу.

© “Євромайдан Харків”, Сурен Кочарян

Відео сайту:

DSC01685

DSC01688 DSC01689 DSC01690 DSC01692 DSC01693 DSC01695

Залишити відповідь