Loading...

І знову судять патріотів! В Харківському кризовому інфоцентрі відбулась прес-конференція Харківської правозахисної групи (ХПГ), присвячена справі колишнього бійця батальйону “Айдар”, журналіста, правозахисника, громадського діяча Юрія Гукова. 03.08.2015

DSC00526

І знову судять патріотів! В Харківському кризовому інфоцентрі відбулась прес-конференція Харківської правозахисної групи (ХПГ), присвячена справі колишнього бійця батальйону “Айдар”, журналіста, правозахисника, громадського діяча Юрія Гукова. Спікери: Євген Захаров – директор ХПГ, Геннадій Токарєв – адвокат ХПГ. Юрій Гуков  – активний учасник Євромайдану.   На початку травня 2014 року пішов добровольцем на фронт , був одним із перших п’яти засновників батальйону Айдар. Пробув в батальйоні три місяці, але залишив його через конфлікт із комбатом Сергієм Мельничуком. З 1 вересня 2014 року Юрій Гуков працює журналістом в ХПГ. Він створив і вів відеоархів ХПГ, готував аналітичні статті о подіях на територіях так званих “ДНР” і “ЛНР”.
23 червня 2015 року Юрій Гуков був затриманий в Харкові і знаходиться в Криворізькому слідчому ізоляторі. Він звинувачується в   розбої (ч. 2 ст. 187 УК). Справа стосується подій 4 липня 2014 р., коли за усним наказом комбата Гуков разом з декількома бійцями мав затримати і доставити сепаратиста С.   Побачивши його дочку і дружину, Гуков не став затримувати С. і увів бійців. Один із них прихопив ноутбук і комп’ютер з ціллю отримання необхідної інформації, про що сам Гуков дізнався пізніше. Проте, за вимогою міліції, техніка була повернута господарю. На той момент С. не мав жодних  претензій, і лише за 9 місяців написав заяву про злочин.  Цікавий факт, що сам т. з. потерпілий  підозрювався в причетності до побиття українських патріотів, але жодної кримінальної справи з цього приводу не має.  На той час добровольці були єдиною силою, хто по-справжньому боровся з сепаратистами на Донбасі. Жодних сподівань на на міліцію не було і не могло бути.
Вже три раз суд по різним причинам переносили і все робиться для   для того, щоб затягнути розгляд справи. ХПГ полягає, що кваліфікація дій Гукова некоректна, бо не було жодного корисного мотиву в його діях,  і він має бути звільнений!

Відео сайту:

https://www.youtube.com/watch?v=s-JjhEEoynE

 

 

DSC00540
DSC00536 DSC00535 DSC00531 DSC00528 DSC00526

Залишити відповідь