Loading...

Кримінальна імперія гепи. Як оточення Кернеса отримало, а фактично захопило Центральний та Кінний ринки. Розслідування видання “Наші Гроші”

гепа

За роки свого правління харківській міський голова, сепаратист № 1, кримінальний авторитет  Геннадій Кернес створив цілу кримінальну імперію, що взяла під  контроль всі сфери життя мегаполіса, а своїми щупальцями, як гідра, майже задушила все живе в місті. Ми мусимо не допустити збереження сепаратистсько-кримінального режиму!  Його подальше перебування при владі загрожує не тільки харків’янам,  але і національній безпеці України! Редакція “Євромайдан Харків” закликає до максимальної мобілізації усіх патріотичних сил Українського Харкова! Не допустимо Реваншу!
Напередодні  вирішального дня голосування на місцевих виборів, інформаційний сайт “Євромайдан Харків” публікує цікаве розслідування видання “Наші Гроші”, про те як оточення Кернеса отримало, а фактично захопило Центральний та Кінний ринки. 

Як оточення Кернеса отримало Кінний ринок

16 вересня 2015

Історія успіху харківських бізнесменів, яким тричі випадково пощастило.

Хоча «Україна – єдина», усе ж Харків – унікальне місто. Прикладів тому багато, але розповімо про один.
Кілька років тому місцевий бізнесмен і політик Олександр Фельдман добровільно відмовився від володіння одним із місцевих ринків, а відтак і від додаткового заробітку. В інших містах про це б не змовкаючи писала преса, сам герой не зникав би з екранів телевізорів, а кількість немовлят з іменем «Олександр» значно б зросла. У Харкові – все не так. Навіть сьогодні, хоч з того часу минуло шість років, у спілкуванні з «Нашими грішми» менеджери Фельдмана – скупі на слова, а тим паче – на емоції.

кернес-фельдман-300x218

Можливо, на це трохи впливає те, що в результаті ринок потрапив у власність оточення діючого мера Харкова Геннадія Кернеса. А може, й ні. У кожному випадку, думаємо, ця історія має бути описана бодай для хронікерів. Тим паче, що, працюючи над матеріалом «Кому належать ринки Харкова?» ми зафіксували немало цікавинок. А відтак – це лише перша серія. Отож.

Про те, якточення Геннадія Кернеса
заволоділо базаром Олександра Фельдмана,
ключові менеджери воліють не згадувати.

«Кінний ринок» потрапив в оренду структурам концерну «АВЕК» народного депутата Олександра Фельдмана ще на початку 2000-х. Облспоживспілка, яка володіла приміщеннями, з подачі тодішнього губернатора області Євгена Кушнарьова передала їх в оренду під приводом допомоги у фінансуванні футбольного клубу «Металіст». Отакі виявились доброзичливі кооператори. На утримання футбольного клубу Фельдман мав віддавати 15% зароблених
У січні 2004 року на сайті «Металіста» з’явилося повідомлення: глава «АВЕК» перестає бути почесним президентом клубу, а 80% акцій переходять у розпорядження власника УкрСиббанку Олександра Ярославського. Однак на долю ринку це жодним чином не вплинуло: він і далі залишався в оренді. Чи продовжував віддавати Фельдман 15%-долю – достеменно не відомо.

Конный-рынок-панорама

Радикально ситуація змінилась аж у 2009-ому. У цьому році Фельдман добровільно відмовляється від низки ринків, у тому числі і Кінного (на фото). Про мотивацію цього рішення в АВЕК говорять і неохоче, і не надто переконливо навіть зараз.

«Об’єкти були взяті в управління компанією «Концерн «АВЕК і Ко» з метою фінансування діяльності ФК «Металіст». Після продажу клубу необхідність в управлінні торговими об’єктами відпала, тому було прийнято рішення не продовжувати договори оренди», – розповів «НГ» голова правління концерну Андрій
Ми вирішили не уточнювати, як можна пояснити п’ятирічний проміжок між продажем клубу і розірванням оренди. Тим паче, що більш переконливими видаються інші обставини, які стались у той час. У 2007-2009 роках ЗМІ активно писали про конфлікт між «бютівцем» Фельдманом та керівниками міста й області «регіоналами» Генадієм Кернесом та Михайлом Добкіним. Центральна влада в розборки не влазила, і Фельдмана дотискали, як тільки могли.
Оговталась і облспоживспілка, яка в тренді вичавлювання Фельдмана подала до суду з вимогою розірвати договір оренди. Суд, правда, не відбувся – «кооператори» забрали позов. Усе уже було вирішено і без Феміди: у 2009 році бойові дії закінчились. Фельдман відступив зі значними втратами:позбувшись Сумського і Кінного ринку. Натомість йому дозволили зберегти «Барабашово».

Як водиться після війни настав час переможців: розподіляти і володарювати. Як тільки запах пороху вивітрився, облспоживспілка остаточно позбулась Кінного ринку, вирішивши його продати. На жаль, ми не знаємо, яким чином був обраний покупець і яка кількість грошей поповнила рахунки кооператорів. Офіційно дізнатись – неможливо, а інтерв’ю нічого не дало: в учасників процесу виявилась погана пам’ять.

Тодішній очільник кооперації В’ячеслав Блізняк заявив «НГ», що не пам’ятає деталей угоди. «Рішення приймалося Радою облспоживспілки. Це десь 60 чоловіків. Ми тоді працювали cобі в збиток. Отримані від продажу будівлі кошти були направлені на наші об’єкти у області»,- сказав він. До речі, згодом В’ячеслав Блізняк став популярною фігурою серед журналістів, оскільки мало не очолив обласну організацію Спілки журналістів(!) як редактор журналу «Кооператор Харківщини» і, що більш важливо – протеже Михайла Добкіна.
Але повернемось до ринку. На щастя, завдяки Реєстру майнових прав ми можемо відповісти якщо не за «скільки?» продали, то бодай – «кому?». У січні 2010 року право власності на основну будівлю на ринку площею 9770,4 кв.м. та ще декілька приміщень оформило ТОВ «Фьорд».
Отримавши приміщення, фірма одразу зайнялаось землею, яка до цього часу була в комунальній власності. Уже 29 квітня 2010 року Харківська міськрада рішенням сесії продала «Фьорду» земельну ділянку площею 3,86 га (фактично більшу частину ринку) за 4,64 млн. грн. Ця ж сесія віддала в оренду «Фьорду» ще дві маленькі ділянки в 0,03 га та 0,01 га.

карта-Конного-рынка-300x277 Конный-рынок-кадастр-Обведеный

Міські депутати були настільки доброзичливими, що дозволили «Фьорду» платити не одразу, а з розстрочкою в 5 років. Люблять усе-таки в Харкові молодих підприємців. Ті, до речі, не підвели: розрахувались з бюджетом завчасно: у грудні 2010-го.
Цікаво, що далі ТОВ «Фьорд» ніяк не фігурує в оперативній діяльності ринку. Увесь цей час керівництво ринку представляли посадові особи ТОВ «Кінний ринок». Мало того, за інформацію міськради на 1 січня 2015 року саме це підприємство працює на Кінному ринку. Хоча згідно з Реєстром Мінюсту діяльність цього підприємства була припинена ще у листопаді 2014-го.
Засновниками цього підприємства були Олег Матвєєв та Юрій Медведєв (потенційний кандидат в депутати міськради від партії «Відродження»), а директором – колишній співробітник облуправління захисту прав споживачів Сергій Піунов.
Зараз ТОВ «Кінний ринок» фактично роздроблене на частини. Матвєєв та Піунов створили близько десяти ТОВ «Кінний ринок торгівельний майданчик1,2,3…» зі статутниками 1000 грн.
Але нас більше, звісно, цікавить не операційний менеджмент, а власники. ТОВ «Фьорд», виплативши гроші бюджету, оформило право власності на землю під ринком 28 серпня 2015 року. Ставши відтак повноцінним господарем всього: і землі, і будівель.
Засновниками цього підприємства є Ольга Солоп та Владислав Ткаченко.
Солоп є бізнес-партнером сина мера Харкова Генадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ «Фірма «Діана», яка володіє Сумським ринком у Харкові (про цей ринок – в наступних публікаціях).
Крім того Солоп фігурує у фірмах, які отримали коштовні землі за «кооперативною схемою». Схема полягала в тому, що Харківська міськрада видавала безкоштовно десятки гектарів землі «житлово-будівельним кооперативам», після чого земля потрапляла у правильні руки.
Ткаченко був партнером керівника міської реєстраційної служби Олега Дробота по ТОВ «Компанія «Дніпро Інвест».
Так що історія закінчилась хепі-ендом. Бізнес-оточення мера Харкова отримало у власність один із ринків. Просто пощастило хлопцям з добрими людьми: спершу з Фельдманом, який відмовився від ринку, потім з кооператорами, які вирішили продати будівлі і навіть забули, за яку суму. А також з депутатами, які не тягнули з видачею землі, і навіть дали розстрочку.
Так що, якщо хтось буде вам говорити, що бізнесменам погано живеться в Україні – не вірте. Просто пошліть його у Харків.

Як оточення Кернеса отримало «Центральний ринок»

23 жовтня 2015

Продовження історії про доброзичливу мерією Кернеса.

Опублікувавши нещодавній текст про те, як «Кінний ринок» перейшов до рук бізнес-оточення мера Харкова Геннадія Кернеса, ми з подивом виявили, що для багатьох харків’ян це стало інформаційною несподіванкою. Відтак ми вирішили не зупинятись і продовжимо розповідати, кому належать сьогодні у Харкові цікаві об’єкти і як це сталось.
Нагадаємо, що у цьому місті існує група бізнесменів, яким неймовірно щастить. Щоправда, деякі з них є близькими до мерії і мера особисто, але це так склалось історично. Нас більше цікавить не це, а історія їхнього успіху. Нагадаємо, що з «Кінним ринком» їм пощастило тричі. Спершу від ринку відмовився бізнесмен Олександр Фельдман, потім – облспоживспілка, а наприкінці зжалилась і міськрада, яка продала землю з 5-річною відстрочкою платежу.
Із «Центральним ринком» (або як його ще називають у Харкові – «Благбазом») сталось щось подібне. Хоча і з деякими особливостями.

Центральный-рынок-фотоЦентральний ринок, як і Кінний, з початку 2000-их був під структурами нардепа Олександра Фельдмана. Будівлі орендувалися у облспоживспілки, земля – у міста. Земельна оренда була до 1 грудня 2009 року. І шансів на продовження не мала.
Річ у тому, що з 2007 року у Фельдмана в Харкові настала скрутні часи. Конфлікт із міською владою через різні політичні погляди вилився у низку судів, де мерія намагалась повернути землю ринку у власність громади. Правда, як і в історії з «Кінним», усе вирішилось на «позасудових дебатах». Фельдман зберіг свій основний актив – Барабашово, зате без скандалів покинув інші торгівельні майданчики.
На початку 2009 року ринком ще керували люди Фельдмана, але поступово ситуація почала набирати інших рис. Спочатку з’явилися повідомлення про спроби рейдерського захвату, а потім без зайвого галасу почали з’являтися нові власники. Із популярної сьогодні групи «удачливих бізнесменів».
Перший великий шматок землі відійшов їм не на самому ринку, а впритул біля нього. 29 квітня 2009 року депутати Харківської міськради вирішили продати ТОВ «Триумф-буд» земельну ділянку загальною площею 6,77 га (пров. Пискунівський, ріг пров. Лосівського) за ціною 10,62 млн. грн. Щедрі депутати також надали підприємству пільгу: дозволили заплатити за землю протягом наступних 5 років.
Ця земля знаходилася на території колишнього заводу, де вирішили зробити гуртовий ринок сільгосппродукції і куди мали переїхали підприємці з Кінного ринку, коли там розпочалася реконструкція. На ділянці, яку викупили підприємці з «Триумф-буд», створили торговельний майданчик з реалізації сільськогосподарської продукції.
Потім настала черга ще однієї фірми, яка потім скупить більшість земельних ділянок та будівель уже на самому Центральному ринку.
21 січня 2010 року ТОВ «Дімаріс» за результатами конкурсу взяло в оренду на 2 роки 11 місяців приміщення у провулку Піскуновському, які належали міськраді.
Паралельно з цим, бізнесменам пощастило на переговорах із керівництвом облспоживспілки, яка без всяких тендерів продала їм будівлі критого ринку, адміністрації та павільйони. Нагадаємо, що самі керівники облспоживспілки у розмові з «Нашими грішми» стверджували, що не пригадують нюансів продажу будівель на своїх ринках. Навіть те, яка була ціна.
Після закінчення оренди депутати вирішили ще раз допомогти бізнесменам. І вже не продовжувати оренду землі, а одразу її продати. Вийшло 7,9 га за 13,46 млн. грн. Бонусом покупець отримав розстрочку кінцевого розрахунку терміном на п’ять років. Сталось це 22 червня 2012-го.
Протягом декількох років ТОВ «Дімаріс» сконцентрував у себе більшість об’єктів ринку і землі. На даний час, майже вся земля під Центральним ринком та більшість будівель за даними витягу з Реєстру прав на нерухоме майно належать саме ТОВ «Дімаріс».
Наприкінці згадаємо для повної картини ще одну фірму, яка саме зараз поступово «розширяє» межі ринку маленькими фрагментами. Наприкінці 2014 року було створено понад десять ТОВ «Харківський центральний ринок торгівельний майданчик 1,2,3…». У цьому році ці нові підприємства продовжили скуповувати через міськраду землю на ринку. Як водиться у щасливому для бізнесменів Харкові – за пільговою схемою.

Центральный-рынок-кадастр-640x527
Ну, а тепер нагадаємо, «хто ці всі люди». Говоримо «нагадаємо», бо ці 10-15 прізвищ фігурують мало не у всіх цікавих справах. Просто ротуються одні на інших.
Засновниками ТОВ «Триумф-буд» є Ольга Солоп, Віталій Печура, Станіслав Двоскін, Віталій Ткаченко.
Ольга Солоп є співвласницею ТОВ «Фьорд», яке контролює «Кінний ринок». Також вона є бізнес-партнером сина мера Харкова Генадія Кернеса Даніїла Прівалова. Їхня спільна фірма ТОВ «Фірма «Діана» володіє ринком «Сумський» у центрі Харкова. А крім того, була однією з засновників ОК «ЖБК «Триумф», який володіє маєтком Добкіна у Лісопарку.
Віталій Печура разом з Солоп входить до складу засновників ТОВ «Діамант 2006», директором і співвласником якого є Анатолій Челобітчиков – партнер дружини мера Харкова Геннадія Кернеса Оксани Гайсинської по ТОВ «Рівлад, ЛТД». До цього року, частка Гайсинської була записана на самого Кернеса.
Владислав Ткаченко – ще один співвласник ТОВ «Фьорд». Крім того, він був партнером керівника міської реєстраційної служби Олега Дробота по ТОВ «Компанія «Дніпро Інвест».
Станіслав Двоскін був відомий як керівник ТОВ «Ринок сільгосппродукції «Лелека». Ця фірма мала б стати оператором ринку сільгосппродукції, які за часів Януковича будували по всій країні. Власниками цієї фірми є ТОВ «КУА «Фінекс-Капітал» – ще одні партнери Даніїла Прівалова по Сумському Ринку. Крім того, «Фінекс» – також є серед засновників ТОВ «ДБК «Уровень», компанії яка щорічно отримує від міської ради підрядів на десятки мільйонів.
Власниками ТОВ «Дімаріс» є той самий Владислав Ткаченко, Андрій Шаптала та Олександр Коровкін.
Андрій Шаптала є комерційним директором парку Горького. Крім того, він є засновником близько десятка «кооперативів», які безкоштовно отримували землю ід міськради.
Олександр Коровкін – це партнер Шаптали по ОК «ЖБК «Бархани» й Ольги Солоп та Даніїла Прівалова по Сумському ринку.
Засновниками ТОВ «Харківський центральний ринок торговельний майданчик є Юрій Медведєв та Наталія Романюк.
Саме Юрія Медведєва офіційно називали директором «Центрального ринку». Він  був також засновником ТОВ «Кінний ринок» . Медведєв був керівником низки інвестиційних фірм, які знаходилися в Харкові за однією адресою – Набережна Нетіченська,14. Засновником очолюваних ним фірм, які зараз знаходяться у стані ліквідації, виступало ТОВ «Регіональний інвестиційний центр». В свою чергу ця структура була заснована ТОВ «КУА «Фінекс-Капітал» Ігоря Когута та Лади Крімерман, які є партнерами сина Генадія Кернеса Данила Прівалова по ТОВ «Фірма «Діана».
Зараз Юрій Медведєв є кандидатом в депутати Харківської міськради від партії «Відродження», першим номером списку якої йде Геннадій Кернес.
Ми так детально розписуємо прізвища цих успішних бізнесменів зовсім не від заздрості. Навіть навпаки. Ми просто хочемо показати, що це місто є справді лояльним до малого і середнього бізнесу. А саме ці люди – є яскравим уособленням системи, яка побудована у Харкові. Системи, яку збудував мер.

© Павло Новик, «Наші гроші»

Джерелаhttp://nashigroshi.org/2015/09/16/yak-otochennya-kernesa-otrymalo-kinnyj-rynok/
http://nashigroshi.org/2015/10/23/yak-otochennya-kernesa-otrymalo-tsentralnyj-rynok/

Залишити відповідь