Loading...

Olga Riznychenko: “Надію Савченко судить з Кремля Путін, а з її роти айдарівців – путіноїди в Харкові”

10325325_1006514899395664_3892691891697565453_n

Надію Савченко судить з Кремля Путін, а з її роти айдарівців – путіноїди в Харкові. На харківському майдані Небесної Сотні, у приміщенні Апеляційного суду, відбувається нечуване за рівнем цинізму дійство. Рік і чотири місяці за гратами тримають сімох бійців Айдару, колишніх майданівців. Протягом цього часу ні рідні, ні друзі не знали, де і що з ними. Родичі шукали їх серед загиблих, полонених, які пропали без вісти. Власне, і харківським громадським активістам стало відомо про ув’язнених лише завдяки іншому бійцю, розвіднику Айдару, який перед тим, як його випустили з тюрми за відсутністю доказів, опинився з ними в одній камері. «По-тихому» розправитися із айдарівцями суддям внутрішньої окупації у Харкові не вдалось. Хоч більше року захисників Вітчизни, серед котрих є ті, що мають державні нагороди, тримали у повній ізоляції.
Все, що відбувалось у суді перед очима, було схоже більше не на реальність, омиту кров’ю героїв Майдану і воїнів, котрі поклали життя за нашу свободу у т. зв. зоні АТО, а на час кучмівського правління, коли зникали, розчинялись у повітрі незручні для режиму люди. Так і тут. Невідомі схопили в зоні, одягли мішки на голову, і дорогою до Северодонецька били. Згодом з’ясувалося, що це були представники Торнадо. Дехто з тих, хто знущався над затриманими айдарівцями, вже сидять за розбійні напади. Били дорогою так, що в одного з бійців паралізувало ноги. Вже більше року він ледь пересувається на милицях. Іншому сильно пошкодили хребет. Слідчий, який завів на них справу, зараз воює на боці ЛНР. Типу “потерпілі “, які накатали заяви не на цих конкретно бійців, а взагалі, теж там. Відносно прокурора, який приїхав із Северодонецька, друга слідчого, відомо, що він періодично їздить за інструкціями в окупований Луганськ. Реальних доказів по тих справах, які шиють айдарівцям, не має. І взагалі, вони не знають, за що, власне, їх судять, бо із матеріалами справи їм ознайомитися не дали. У порушення багатьох норм Кримінального кодексу за поданням відверто сепарського прокурора термін тримання під вартою айдарівцям харківські судді знов подовжили до 13 травня. Ця справа – ще одне підтвердження ліквідації і нейтралізації добровольців, які ефективно воювали проти сепарів. Факт залишається фактом, у каральних органах нічого не змінилося. І зараз з боку силових структур відбуваються спроби реваншу.
Наступне судове засідання відбудеться 18 березня об 11.00. Прохання до небайдужих харків’ян – приходьте, щоб разом протистояти беззаконню. Бо ж фронт нині пролягає не так по лінії, визначеній Мінськими домовленостями, як у напрямку цінностей, які ми відстоювали на Майдані і за якими хочемо жити у своїй країні.

Olga Riznychenko

Залишити відповідь