Loading...

Пам’яті Ігоря Толмачова

Ігор Толмачов
10 травня День народження Ігоря Толмачова
12-13 травня 2018 змагання за Кубок пам’яті Ігоря Толмачова

10 травня 2018 р. виповнюється 56 років Ігорю Толмачову, нашому товаришу, який загинув 22 лютого 2015 року від вибуху поряд з Палацем Спорту.

Толмачов Ігор Олександрович
Кавалер ордену «За мужність» ІІІ ступеня
Нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України»
Вчений-фізик
Одружений, має доньку
Народився 10.05.1962 р. в м. Мінеральні Води Ставропольського краю, РФ
Загинув 22.02.2015 р. в м. Харків, Україна

Він любив подорожі, любив природу, друзів, спорт, любив життя. Завжди в русі, завжди готовий прийти на допомогу будь-кому, хто потрапив у небезпеку. Надійний товариш. В альпінізмі надійність перевіряється майже на кожному кроці і вимірюється життям — твоїм і товариша, який прив’язаний до протилежного кінця твоєї мотузки. Ігор гідно пройшов усі випробування, сам став інструктором.
Він завжди гостро відчував чужій біль, чужу біду, байдуже — трапилась ця біда за кілька метрів, чи кілька тисяч кілометрів від нього. Це не просто слова — у далекому 1988 році страшний землетрус зруйнував пів-Вірменії. Гюмрі, Спітак… Ми ніколи не забудемо це. Ігор взяв у рідному Харківському фізико-технічному інституті відпустку і разом з кількома іншими відчайдухами-волонтерами рушив до Вірменії.
То було страшне пекло: суцільні руїни, страшенна пилюка, сморід і… відсутність води. Доходило до того, що вмивалися чистим медичним спиртом, а всередину не лізло… Поруч працювали рятувальники з Німеччини, Франції, Японії — так світ дізнався, що в СРСР з’явилася перша недержавна оперативно-рятувальна служба. І створено її було кількома харків’янами, серед яких був Ігор Толмачов.
Незабаром обвалився цілий СРСР, дехто й досі скиглить з цього приводу, а Ігор, не маючі іншого капіталу, окрім власної голови, пішов у підприємці і згодом став виконавчим директором науково-виробничої фірми ТОВ «Вуглець», потім перейшов у сферу транспортно-логістичних послуг. Складне життя українського підприємця, але навіть в ті буремні роки, згадує його дружина Марина, вони з донькою почувалися з ним «як за стіною», — Ігор вмів оберігати ближніх і тримати удари долі наодинці.
Помаранчеву революцію Ігор зустрів я к ковток свіжого повітря, площа Дзержинського перетворилася на майдан Свободи, і він доклав до цього і своїх зусиль. Коли за 10 років потому нам знову довелося гнати банду Януковича геть з України, Ігоря вперше не було поруч з нами на майдані. Він доглядав свою матусю.
Чоловік найвищого ґатунку, альпініст-рятувальник, він дуже переймався й навіть трохи комплексував з того, що 20-го лютого на Інститутській не був разом з «Небесною сотнею». Можливо, частково через це він так завзято, просто несамовито віддався революційній справі, тільки-но встиг виконати свій синівський обов’язок. Вражає навіть простий перелік того, що він встиг і цей останній свій земний рік: організація та участь в десятках акцій громадського волевиявлення у Харкові та Києві (під судами, Верховною Радою, Адміністрацією президента, Нацбанком тощо). Природжений лідер, він був одним з координаторів та головних переговірників Податкового Майдану, членом Координаційної ради Харківського Євромайдану, секретарем Громадського Штабу оборони міста Харків… Навіть відомій усій країні і навіть за її межами жовто-блакитний намет посеред майдану Свободи — теж його дітище. А ще допомога першим харківським волонтерам АТО і… прохання допомогти у вдосконаленні його української мови (бо він народився і навчався в РФ).
Та рівно за рік по бою на Інститутській він сам приєднався до «Небесної сотні», крокуючи просто харківською вулицею на чолі багатолюдної мирної ходи прямо в безсмертя.

Чемпионат Харьковской области по скалолазанию (многоборье)
2 May, 2018

12-13 мая 2018 года на скалодроме “Вертикаль” (пр. Петра Григоренко, 2) впервые проводится Чемпионат Харьковской области по скалолазанию в виде “многоборье” среди взрослых!

На этих соревнованиях будет разыгрываться Кубок памяти альпиниста Игоря Толмачева, который погиб 22 февраля 2015г во время теракта в Харькове недалеко от скалодрома “Вертикаль”.

В формате “многоборье” скалолазание будет представлено на Олимпийских играх в Токио в 2020 году – победители соревнований отбираются по прохождению трасс в трех видах – скорость рекорд, сложность и болдеринг!

Программа соревнований:

12 мая
8.30 Опробование трасс на скорость-рекорд (мужчины и женщины)
10.30 Квалификация трасс на скорость-рекорд
13.00 Квалификация болдеринг (мужчины и женщины 4 трассы – лезут одновременно, возможно разделение на 2 группы, при большом количестве участников)
17.30 Парад открытия соревнований
18.00 Квалификация сложного лазания 2 трассы для женщин, 2 трассы для мужчин, лезут одновременно (трассы для мужчин и женщин разные).
13 мая
10.00 Скорость финал (мужчины и женщины)
13.00 Болдеринг финал 3(4) трассы (мужчины и женщины)
16.30 Сложность финал (мужчины и женщины)
Награждение победителей после финала сложности.
Награждение проводиться за каждый вид отдельно, и за многоборье.

Во время парада открытия планируется торжественная часть с участием музыкального ансамбля.
Приглашаем спортсменов и зрителей!!!

Допускаются все желающие! Регламент немного позже.

Регистрируйтесь!!! на сайте: http://alpclub.com.ua/node/6680 !!!

http://alpclub.com.ua/node/7787

Добавлю від себе, особисто я познайомився з Ігорем коли у Харкові пробувала вирувати “русская весна”. Мені найбільше запам’ятались його лідерські якості та прагнення досягти миру через перемогу переважно невійськовими методами. Його енергією було створено Громадський Штаб Оборони Харківщини який відіграв важливу роль у створення спокою у місті, в нього була ідея створення місця збору волонтерів та громадських активістів – вже після його загибелі виник Укроп-Хол як розвиток та втілення цього задуму. Свого часу намет був захисного зеленого кольору, але Ігор наполіг на тому що б він став жовто-блакитних кольорів бо це наближує до миру.

Пам’ятаємо!
Герої не вмирають!

Залишити відповідь