Loading...

Показ нового телефільму «По кому подзвін» за однойменним романом Ернеста Гемінґвея

18199416_1355465137862451_2706184749564174083_n

У рамках чергового показу програм із циклу «Метанойя» в понеділок, 29 травня, о 19 годині ми презентуємо в ART AREA ‘ДК’ (вул. Чернишевська, 13) новий телефільм «По кому подзвін» за однойменним романом Ернеста Гемінґвея. Після перегляду, як завжди, відбудеться обговорення побаченого та дискусія з авторами програми.

На цей раз будемо говорити про наболіле – війну, що неминуче змінює кожного, чийого серця вона торкається. Для перегляду фільму запрошуємо усіх харків’ян, ветеранів АТО, волонтерів, священиків-капеланів.
У романі «По кому подзвін» показані різні моделі того, як людина поводить себе в критичних ситуаціях і долає страх. Немає універсальної формули, яким чином можна витримати жах смерті й зберегти свою душу, але певні орієнтири психології переможців спробуємо відшукати разом.
Слід зазначити, що ставлення до Гемінґвея в Радянському Союзі було схоже до маятника – від обожнювання до заборони. Його головний роман «По кому подзвін» влада багато років відмовлялась друкувати, бо чесно говорити про людину на війні ніхто в імперії зла не волів. Постколоніальний синдром із замовчуванням цього питання і намаганням створити вигляд, ніби проблема під контролем, зберігається й досі.
Чому люди їдуть на фронт? Як за кілька днів пережити ціле життя? Чи можна через любов сховатись від трагічної реальності? – про це та багато іншого дивіться у черговому фільмі студії «Док.Кіно.Трансформація».
Кінопроект «Метанойя» – це оригінально екранізовані бесіди-інтерв’ю про класичні літературні твори та письменників XIX-XX ст., які журналіст Володимир Чистилін проводить із відомим священиком і філологом о. Віктором Маринчаком.
Протягом року харків’яни та гості нашого міста мали можливість побачити цілу низку програм із циклу «Метанойя». Серед авторів, які були екранізовані: Достоєвський, Гете, Стус, Шекспір, Винниченко, Пастернак, Булгаков, Чехов.
Останній показ телефільму «Роман про Пилата» зібрав дуже велику глядацьку аудиторію. На жаль, не всі бажаючи змогли потрапити на прем’єру, тому ми змінили локацію і захід відбудеться в іншому приміщенні, яке дозволяє нам запросити більше гостей.
Обговорення фільму «Роман про Пилата» і відповіді о.Віктора можна побачити тут:

https://www.youtube.com/watch?v=rh3zoDgOY2U&feature=youtu.be

Показ програми «По кому подзвін» відбудеться у понеділок, 29 травня. Початок о 19 годині.
м. Харків, в ART AREA ‘ДК’ за адресою: вул.Чернишевська, 13 (поруч із театром ім.Пушкіна).
Вхід вільний!

 

Джерело: https://www.facebook.com/events/1869363203336961/

Залишити відповідь