Loading...

Стан освіти в Харківській області і перспективи розвитку. Прес-конференція голови Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Анатолія Бабічева. Харківський кризовий інфоцентр, 04.08.2015

DSC00558

4 серпня 2015 року в Харківському антикризовому інфоцентрі відбулась прес-конференція голови Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Анатолія Бабічева, присвячена підсумкам навчального року і перспективам розвитку освітньої галузі, яка активно реформується. Вже рік назад був ухвалений Закон про вищу освіту, а зараз розглядаються два нових – “Про середню і навчальну освіту”, “Про професійну освіту”. Рік був непростим, що пов’язано з проблемами фінансової децентралізації, а також з тимчасовими переселенцями, дітей яких слід було терміново влаштувати в школи. На сьогоднішній день 10 тис. переселенців навчаються в школах Харківської області. Виникли труднощі з дитячими садками, але їх вдалось подолати. Згідно з новим бюджетним кодексом, освіта фінансується за державних субвенцій місцевим бюджетам, які Міністерство освіти перераховує за кількістю учнів. Середня сума на одного складає 8 тис. грн. Витрачатись кошти можу лише на шкільну освіту. В Харківській області не має заборгованості з заробітної плати вчителям.
Наші учні показали високі результати на всеукраїнських конкурсах і олімпіадах. Харків разом Києвом отримав перше місце в рамках Малої Академії наук. 11 учнів із Харківської області брали участь в міжнародних олімпіадах і всі повернулись з медалями. Пріоритетами розвитку освіти, на думку Анатолія Бабічева, є доступність, безпека та якість, основним критерієм аналізу якої є зовнішнє незалежне оцінювання. На сьогодні за кількістю випускників, як отримали 200 балів, Харківська область посідає третє місце, після Київської та Львівської.
Тим не менш залишаються і багато проблем, а саме матеріально-технічна база, якість викладання та недостатнє фінансування. Голова Харківської обласної держаної адміністрації Ігор Райнін поставив завдання реалізації регіональних реформ освіти. Одна з основних – створення харківського університетського консорціуму, завдання якого захищати інтереси вищих навчальних закладів і презентувати їх діяльність в Україні та за її межами. Буде продовжуватися оптимізація мережи освітніх закладів, що пов’язано з проблемою малокомплектних шкіл в сільській місцевості. Активно реалізується програма “Шкільний автобус”, частіше відкриваються нові дитячі садки, створюються навчально-виховні заклади, спеціалізовані школи. В планах відкриття 11 нових дитячих садків і 20 груп в існуючих. Розпочав роботу ліцей з посиленою фізичною підготовкою “Патріот” в Чугуївському районі. З 2009 року існує школа “Обдарованість” для талановитих дітей сільською місцевості.
Завершується вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Лідирують за кількістю поданих заяв ХНУ ім. В. Н. Каразіна, НТУ “ХПІ”, Національний юридичний університет Ярослава Мудрого та Харківський аерокосмічний університет ім. Жуковського. За конкурсом найвищі показники мають “лікувальна справа” (Харківський медичний університет), іноземні мови (ХНУ ім. В. Н. Каразіна),програмна інженерія та комп’ютерні науки (Університет радіоелектроніки, НТУ “ХПІ”, аерокосмічний університет ім. Жуковського), правознавство (Національний юридичний університет Ярослава Мудрого), правоохоронна діяльність (Університет внутрішніх справ). В цьому році на державний бюджет планується прийняти 17,9 тис. абітурієнтів (в університети – 13 тис.).
Анатолій Бабічев підкреслив важливість патріотичного виховання як в школах, так і в позашкільних закладах, необхідність цілої системи. За ініціативою Ігоря Райніна,кращі методисти Харківської області підготували збірник “Школярам про батьківщину”, який 1 вересня роздадуть учням. Проте, в кожній школі, кожному класі мають бути відповідні спецкурси патріотичного спрямування. Минулого навчального року студенти і школярі були активно задіяні в допомозі військовим в рамках співпраці з волонтерськими організаціями.

Відеозвіт сайту:

 

 

 

 

 

Залишити відповідь