Loading...

Стан промислових підприємств Харківської області. Прес-конференція директору департаменту інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації Івана Вусенко. Харківський кризовий інфоцентр, 31.07.2015

DSC00284

31 липня 2015 року в Харківському кризовому інфоцентрі відбулась прес-конференція про поточний стан промислових підприємств міста та області. Спікер:  Іван Вусенко – директор департаменту інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації. Основний напрям діяльності департаменту – забезпечення  реалізації державної промислової і науково-технічної політики в галузях машинобудування, хімічної промисловості, легкої та деревообробної. В Харківській області діє 3,5 тис. промислових підприємств, серед них біля 1000 піддані в тій чи іншій формі щомісячному статистичному обліку. Основний критерій діяльності  – індекс промислової продукції, який за січень – червень 2015 року у порівнянні з таким же періодом минулого року складає 82,4 %. (по всій Україні – 79,5 %).  Серед лідируючих галузей – виробництво хімічних речовин і хімічної продукції (132, 8 %, по всій Україні -78 %), виробництво основних фармацевтичних продуктів  (108 %, по всій Україні – 87 %).  Гірше всього стан у постачанні електроенергії та газу (68 %, по по всій Україні – 84 %).  Найбільшу долю реалізованої продукції дають “Турбоатом” і “Електротяжмаш” (понад 2 млрд. в рік, всього -7,8 млрд.). За перший квартал прибуток “Турбоатому” склав 684 млн. грн., “Електротяжмашу”-  2 млн, грн.,  “ХТЗ” отримав 150 млн. грн. збитку,, “ХАЗ – 130 млн. грн. збитку, Харківський підшипниковий завод – 500 млн. грн. збитку.
Характеризуючи стан промислових підприємств, Іван Вусенко розповів, що ХАЗ стоїть,  “Хартрон” і “Комунар” працюють на старих замовленнях. Космічна в Україні значна скорочена, які в Росії.
Дотепер основним ринком збуту для наших підприємств був пострадянський ринок, вперше за все Росія. Мала конкурентноздатність наших товарів у порівнянні західноєвропейськими. Не поспішають підприємства змінювати напрямки діяльності та диверсифікувати ринки збуту.
На території колишнього гіганту “ХЕМЗ” тепер можна знімати фільми про ситуацію після  апокаліпсиса. Колись тут працювало 15 тис. чол., а зараз – 150.
Для розвитку нашої промисловості, на погляд директора Департаменту, необхідні державна підтримка, кредити та ухвалена програма розвитку, що зараз відсутня, хоча такий проект і існує.

Відео сайту:


DSC00284
DSC00298 DSC00301

 

 

Залишити відповідь