Loading...

Українські захисники звільняють Харківщину: Як жило місто з 5 по 11 вересня

Українські захисники звільняють Харківщину: Як жило місто з 5 по 11 вересня

Харків все ще продовжує потерпати від регулярних російських атак. Разом з тим до нас дійшло чимало чудових новин по звільнені міста та села Харківщини. Згадаємо, як місто прожило минулий тиждень.

5 вересня окупанти обстріляли Золочів. Двоє людей загинули. В Ізюмі окупаційна влада оголосила цілодобову комендантську годину. Загарбники побоювалися, що місцеві повідомлятимуть українським військовим про розташування їх об’єктів. Того ж дня стало відомо про загибель військового Данахая Джеда Вільяма. Він приїхав з Австралії боронити Україну від російських загарбників. 27-річний іноземець служив у батальйоні «Окрема добровольча чота «Карпатська Січ».

На Харківщині українські бійці збили два ворожі безпілотники типу «Орлан-10». Також вони вдарили по скупченнях російських військових та завдали втрат окупантам. Знищено один польовий склад з боєприпасами, живу силу противника, а також його військову техніку. Ще 753 людини змогли виїхати з тимчасово окупований територій. Зокрема волонтерам вдалося вивезти тварин з притулку.

Вночі 6 вересня окупанти завдали двох ударів по Індустріальному району Харкова. З-під завалів приватного будинку дістали тіло жінки. Внаслідок цього обстрілу згорів будинок Віталія Зубенка, батька загиблого Героя Небесної сотні Владислава Зубенка. Із собою чоловік виніс найцінніше –  посмертні нагороди сина. У Богодухівському районі поранення дістали ще двоє людей. В Олександрівці російські найманці зазнали суттєвих втрат. Як повідомили в ЗСУ, окремі підрозділи нарахували понад 40% важкопоранених та вбитих.

7 вересня стало відомо про загибель військового Дмитра Шаповала. Це сталося 19 липня на Херсонщині. Шаповал був випускником історичного факультету каразінського університету. У цей день на Донеччині загинув уродженець Валківської громади Ярослав Подопригора. Чоловікові було 30 років.

Протягом доби 7-8 вересня внаслідок чергових обстріляв Ізюмського району постраждала дворічна дитина. Хлопчик отримав контузію. Ввечері 8 вересня окупанти вдарили по Харкову та Чугуївському району. Від обстрілів загинула жінка. Російська армія била з реактивних систем залпового вогню.

Але не обійшлося без хороших новин. На головній площі Балаклії, яка пів року була під російською окупацією, підняли синьо-жовтий прапор. До міста увійшли українські військові. Відповідне фото опублікували ввечері 8 вересня. Також український стяг майорить над Балаклійською міськрадою. На Харківському напрямку українська армія звільнила понад 20 населених пунктів.

Балаклія після окупації. Фото надало ДБР

О другій ночі росія обстріляла населений пункт Дергачівської громади. Поранення дістали дві місцеві мешканки. Постраждали внаслідок обстрілів 45- та 63-річні жителі села Іванівка. Під час влучань по Індустріальному та Немишлянського районах Харкова загинули чоловіки 21 та 65 років. Ще четверо цивільних отримали поранення. Місто окупанти обстрілювали з «Ураганів».

На війні проти окупанта загинув 34-річний житель Золочівської громади Казбек Гюлечов. Чоловік жив у селі Рясне. Того ж дня загинув випускник педагогічного університету Артур Надоєв. 8 вересня стало відомо про загибель жителя Люботина, 31-річного Павла Курбатова. Це сталося 4 вересня, коли він захищав Україну під Ізюмом. Також повідомили про загибель випускника кафедри медіакомунікацій каразінського університету Власа Лісного. Це сталося 5 вересня.

Не обійшлося без новин прозрадників. Так, підозру в колабораціонізмі отримав чоловік,  який до вторгнення у Вовчанську відповідав за культуру та туризм. У червні підозрюваний обійняв посаду так званого «заступника голови військово-громадянської адміністрації».

За добу з 8 по 9 вересня росія знов завдала ударів. Внаслідок її злочинних дій у Харкові загинули троє людей, ще одна людина – в області. За добу з пораненнями госпіталізували десятьох людей. Пізніше одна постраждала померла. Вдень 9 вересня російські окупанти обстріляли Харків з «Урагану». Поранення дістали 14 людей, у тому числі троє дітей. В Ізюмському районі поранення отримали п’ятеро людей. Ще одна людина постраждала в Харківському районі.

9 вересня стало відомо про загибель захисників України Ігоря Колчева та Олега Панова. Колчев жив у Мереф’янській громаді. Уродженець села Берека Олексіївської громади Панов був  кадровим військовим, загинув в боях на Донеччині. Того ж дня повідомили про загибель стрільця та помічника гранатометника Сергія Назаренка. Він загинув 14 серпня у Бахмутському районі Донецької області. Сергій воював з перших днів повномасштабного вторгнення.

До деокупованої Балаклії вперше за чотири місяці доставили гуманітарну допомогу. Того ж дня продукти роздали жителям мікрорайону Лагері. Ввечері 9 вересня ЗСУ звільнили та взяли під контроль понад 30 населених пунктів Харківщини. Поступово ЗСУ беруть під контроль нові території.

У деокупованій Балаклії роздали гумдопомогу. Фото надала Балаклійська міська рада

Вночі 10 вересня окупанти вдарили по селищу Нова Водолага. Від обстрілу загинула жінка. Російська ракета поцілила у приватний будинок. Росіяни з танків та артилерії обстріляли щонайменше 12 населених пунктів області. Ввечері окупанти поцілили по Холодногірському та Шевченківському районах Харкова. Одна людина загинула, троє отримали поранення.

А в Балаклії офіційно підняли прапор України. Відео опублікували Міноборони та Сухопутні війська ЗСУ. Бойовики 202-го полку так званої «ЛНР» пішки втікали з Балаклії до Луганська. Надто повільних взяли у полон ЗСУ. Під час перехопленої телефонної розмови окупант скаржився на каски 45-х років та заявляв, що у них «нічого немає». Також бойовикам ніхто не сказав, в яку сторону треба тікати.

Збройні сили України зайшли до Куп’янська. Місто перебувало під російською окупацією з 27 лютого. 10 вересня в соцмережах з’явилося фото, на якому українські військові з бойовим прапором 1-го механізованого батальйону 92-ї ОМБр стоять на головній площі міста. У Куп’янську підняті українські стяги, а російські триколори зняті. У свою чергу Вижницький 93-тій батальйон Сил територіальної оборони разом зі спецпідрозділом «Альбін» звільнив село Велика Комишуваха. В селі проживає понад 800 жителів.

Двом жителям Куп’янська заочно повідомили про підозру у співпраці з окупантами. Підозрювані працювали в окупаційній адміністрації лісгоспу. 55-річний чоловік перейшов на бік ворога та отримав посаду керівника ДП «Куп’янське лісове господарство». 47-річна жінка займала посаду головного бухгалтера. Також державне бюро розслідувань затримало керівника окупаційної «поліції» Балаклії. Коли прийшли окупанти, він добровільно погодився на співпрацю.

10 вересня стало відомо, що ЗСУ деокупували села Артемівка та Василенкове. Це зробили бійці 113-ї окремої бригади територіальної оборони. Селище Шевченкове звільнили бійці 112 бригади тероборони Києва. Також українські військові звільнили селище Чкаловське. Завдяки 14-й окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого український прапор повернувся на своє законне місце. Ще одна чудова новина: 10 вересня над Ізюмом, який перебував у російській окупації з квітня, замайорів прапор України. Вижницький 93-тій батальйон Сил територіальної оборони разом зі спецпідрозділом «Альбін» звільнив село Велика Комишуваха. У селі проживає понад 800 жителів.

Російські окупанти тікали з Козачої Лопані. В той же час ЗСУ продовжували звільняти населені пункти. Рашисти бігли в сторону Бєлгорода. Козача Лопань звільнена від окупантів, населений пункт перебуває під контролем ЗСУ. Українська армія під час контрнаступу звільнила від російських окупантів села Байрак, Щурівка, Вільхуватка, Нова Гусарівка. Про це 11 вересня повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Російська армія пішла з прикордонної Золочівської громади. Люди бачили, як окупанти сідали в автобуси й виїжджали з таких населених пунктів, як Турово та Макарово.

Російські окупанти поспіхом покидають позиції. Щоправда, вони везуть з собою награбоване майно. Біжать вони вглиб тимчасово окупованих територій або тікають наросію. Стало відомо, що близько 150 російських військових колоною виїхали з Борщової та Артемівкина на двох автобусах, одній вантажівці та 19 викрадених легковиках.

Під час російського обстрілу у Харкові загинув волонтер, випускник Політехнічного інституту Олександр Головешко. Йому було 26 років. Наприкінці тижня в Харкові та частині області зникла електроенергія. Ввечері 11 вересня російські загарбники нанесли удари по критичній інфраструктурі Харкова та області, через що у деяких населених пунктах зникло світло і вода. На місці влучань виникли пожежі. Дві людини загинули внаслідок обстрілу об’єкта інфраструктури Харкова. Окупанти влучили і в Чугуївський район, поранення отримали двоє людей.

Друзі, наша волонтерська група «Намет «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ»» комплексно допомагає як військовим, так і цивільним та їх чотирилапим друзям. На нашому рахунку і допомога необхідними речами, і евакуація мирних мешканців з-під обстрілів. Сам намет встановлено 14 вересня 2014 року на Майдані Свободи. Там він знаходиться і до сьогоднішнього дня. Наш намет пережив величезну кількість подій включно з вибухом російської крилатої ракети. І ми існуємо не тільки як символ, але і як дієва волонтерська група. У нас є власні сторінки в мережах Instagram, Telegram та Facebook. Для забезпечення подальшої нашої діяльності нам потрібна допомога як військовою амуніцією, так і грошима.

Карта гривня

5375 4141 2135 2602

Монобанк

Карта і IBAN доллар

5375418811247535

IBAN: UA413220010000026204326499947

Карта і IBAN євро

5375419907242356

IBAN: UA423220010000026203326495113

Поповнення за посиланням

https://send.monobank.ua/2FkLccw1Zc

PayPal

[email protected]

Борис Редін

P.S. Про потреби можна прочитати тут