Loading...

Дайджест руйнування: як Харків виживав з 15 по 21 серпня

Дайджест руйнування: як Харків виживав з 15 по 21 серпня

Десь робочий тиждень починається з далекоглядних планів та скарг на набридливі понеділки. В Харкові він починається з нових обстрілів. 

Так, 15 серпня росія обстріляла місто “градами”. У Салтівському районі зафіксовано близько десяти влучень. Семеро людей отримали травми. Двоє з них опинилися в лікарні в тяжкому стані. За життя 75-річної жінки та 50-річного чоловіка боролися медики. Згодом стало відомо, що одна з поранених жінок померла. 

Але були і хороші новини. Наприклад, стало відомо про евакуацію 800 людей, які опинились на окупованих росією територіях. Ще прокуратура повідомила про підозру колишньому депутату Тернівської сільради. Чоловік підтримував російську агресію та навіть передав власне авто окупантам. Тепер настав час відповідати за свої вчинки. Ще у Харкові затримали чоловіка, який також співпрацював з окупантами. Його підозрюють у коригуванні вогню та здачі позиції ЗСУ. Колаборант листувався з офіцером збройних сил росії. Відповідну переписку виявили правоохоронці. Затриманий заявляв росіянам, що він “з ними з 2014 року”.

На жаль, минулого тижня були втрати серед наших захисників. 15 серпня стало відомо про смерть двох українських військових – Володимира Макарова та Дмитра Дейнека. Вони загинули в бою з російськими окупантами. 16 серпня повідомили про загибель захиснитка з Кегичівської громади Анатолія Вишника. 

17 серпня близько 21:17 у Харкові пролунав вибух. По салтівському гуртожитку прилетіла російська крилата ракета. Деякі його мешканці мали порушення слуху. Вони просто не могли почути сирени. Загалом у гуртожитку проживало понад 30 осіб. Черговий російський теракт забрав життя 18 людей. Частина з них загинула на місці. Інші ж померли в лікарні. Рятувальники розбирали завали протягом кількох днів. Згодом на руїнах гуртожитку вони знайшли залишки “Іскандера”. Того ж дня стало відомо про смерть українського захисника, жителя Дергачів Володимира Іваненка. Він загинув в боях за Харківщину.

Вранці 18 серпня росія знов била по Харкову. Цього разу під удар потрапив гуртожиток Слобідського району. Він забрав життя шести людей. Того ж ранку російська ракета влучила у житловий будинок в Краснограді. Загинув чоловік та жінка. Їхню 12-річну дитину вдалося врятувати. Таким чином, 17-18 серпня місто зазнало найбільших людських втрат з початку повномасштабного вторгнення. 19 серпня у Харкові та Краснограді оголосили днем жалоби за загиблими.

Того ж дня росія продовжила нищити наші культурні пам’ятки. 18 серпня внаслідок чергового  ракетного обстрілу росіяни знищили Палац культури “Залізничник”. Це була пам’ятка архітектури. Будівлю у стилі конструктивізму звели 1927–1932 роках. До повномасштабної війни там працювали дитячі гуртки. Щ бб    е один колаборант отримав підозру. Він очолив так звану адміністрацію окупованої Балаклії. З 2014 року зрадник співпрацював з російськими пропагандистськими ЗМІ. Це він робив з ідейних міркувань. 

Минулого тижня росіяни продовжили нищити наші виші. Так, 19 серпня близько п’яти ракет “С-300” вдарили по трьох районах Харкова. Окупанти запускали їх з території Бєлгородської області. У Київському районі ракета влучила у навчальний корпус Харківського політехнічного інституту. Загинула 52-річна вахтерка. З 19 по 20 серпня п’ять жителів Харківщини зазнали поранень внаслідок обстрілів. В Ізюмському районі під час польових робіт на міні підірвався 50-річний чоловік.

Також окупанти черговий раз підтвердили свою тупість. Завдяки цьому правоохоронці змогли встановити особистості росіян, які окупували Циркуни. Вони знімали себе на вкрадений смартфон. Всі фото та відео згодом опинились в онлайн-сховищі. Чужі знімки помітила у себе жителька Циркунів. Вона передала їх до поліції. Як виявилось, окупанти влізли в будинок цієї жінки та винесли жіночий та чоловічий одяг, спідню білизну, техніку та пральну машину.

Друзі, наша волонтерська група «Намет «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ»» комплексно допомагає як військовим, так і цивільним та їх чотирилапим друзям. На нашому рахунку і допомога необхідними речами, і евакуація мирних мешканців з-під обстрілів. Сам намет встановлено 14 вересня 2014 року на Майдані Свободи. Там він знаходиться і до сьогоднішнього дня. Наш намет пережив величезну кількість подій включно з вибухом російської крилатої ракети. І ми існуємо не тільки як символ, але і як дієва волонтерська група. У нас є власні сторінки в мережах Instagram, Telegram та Facebook. Для забезпечення подальшої нашої діяльності нам потрібна допомога як військовою амуніцією, так і грошима.

Карта гривня

5375 4141 2135 2602

Монобанк

Карта і IBAN доллар

5375418811247535

IBAN: UA413220010000026204326499947

Карта і IBAN євро

5375419907242356

IBAN: UA423220010000026203326495113

Поповнення за посиланням

https://send.monobank.ua/2FkLccw1Zc

PayPal

[email protected]

Борис Редін

P.S. Про потреби можна прочитати тут