Loading...

Кілька слів про День пам’яті та примирення

2016-05-08Так сталося що більшість країн світу почало відзначати 8 травня як День пам’яті та примирення. Саме в цей день, 8 травня 1945 року о 23:01 за центрально-європейським часом були офіційно припиненені воєнні дії Німеччиною. Саме в цей день були поставлені підписи на акті про капітуляцію німецьким командуванням у присутності представників СРСР, США та Франції.

Чи був це день примирення насправді?
СРСР офіційно припинив стан війни з Німеччиною аж 25 січня 1955 року.
Попереду ще були бої у Японії. Зі стану війни з Японією СРСР так і не вийшов, Росія (як правонаступник Союзу) досі офіційно не підписав мирну угоду з Японією.

Сама Німеччина була розірвана на зони оккупації, а потім на дві країни.
Почалася холодна війна…
Бої в Україні йшли до 60-х років…
Судячи з сьогодення коли буде примирення незрозуміло.

Але сама наявність “Дня пам’яті та примирення” вселяє надію що колись так і буде. Бо неможливо незкінченно жити у стані війни, але жити у нав’язаному чужинцями світі ще більше неможливо.

Особисто я вважаю “День пам’яті та примирення” важливим. Треба пам’ятати минуле, та спираючись на спогади будувати майбутнє.

Здатність до примирення також важлива як і здатність перемагати. Зараз Україні потрібна в першу чергу перемога. Здатність до примирення в українців висока, але що б “ніколи знову” нам ще потрібна і хороша пам’ять, що б не забувати і не допускати більше війни. Що б ми нікому і ніколи більше не дозволяли підміняти нам нашу пам’ять своїми трактуваннями.

Залишити відповідь