Loading...

Що таке День Перемоги 9 травня?

2016-05-09-dpЯ пам’ятаю як відзначали цей день у семидесяті роки прошлого сторіччя. Це був скоріше день скорботи за загиблими. У кожного із родини хтось загинув. Не пам’ятаю я виразів ветеранів “повторим еще” або щось таке. Пам’ятаю тільки, що ми діти, не зовсім розуміли що відбувається, але настрій старшого покоління не давав сумнівів в трагічності та урочистості моменту.
Аби не було війни – це найбільш повторювана фраза тих хто пережив другу світову.

З кожним роком людей які пройшли це жахіття ставало все меньше, московські паради та “спогади” все більш урочисті. Зараз в РФ це взагалі виродилось в якийсь карнавал ненависті. Проходят акції які навряд чи схвалили загиблі та померші ветерани.


Я особисто віддаю шану та повагу всім хто загинув та повернувся з другої світової війни, всім хто працював на цю перемогу. Низкий вам уклін. Перемога над німецьким нацизмом безперечне добро. Але з чим змирився на той час світ? Чи це щось краще за те що перемогли?


Хочу відзначити, що насправді ми святкуємо день 9 травня 1945 року коли в Москві радіоведучий Левітан проінформував про капітуляцію Німеччини. Ну що ж, саме цей день оголосили Днем Перемоги над німецько-фашисткими загарбниками на теренах СРСР.

В той самий час справжнє відношення до ветеранів з боку “наследников побєдітелей” визиває деякі сумніви.

Якось у дитинстві я бачив розкопане місце бою, де судячи з усього пройшов рукопашний бій між червоноармійцями та німцями. Це була суміш іржавої зброї, остатків амуніциї, особистих речей та кісток загиблих. Де чиї кістки не зрозуміло.
13178723_660136400805704_584897779870531653_n
Так що, шановні, “повторим еще”?
Змішаємо живих людей з землею так що б було не зрозуміло де наші, а де вороги?
Побєдим еще раз?


Ще хочу відзначити, що події які передували другої світової війни нагадують по суті ті що відбуваються зараз.
Знову хтось відомий нам у кремлі вирощує страшного ворога, тоді це був Гітлер, зараз різного роду терористи. Знову як і тоді пішли анексії, знову захід займається мировтворенням агресора як і тоді. А в цей час війскові літаки регулярно провокують, терористи взривають та стріляють по мирних людях.
І знову Україна стала полем бою.
Але є зараз і значні відмінності. Не хочу зараз про це писати.


Краще пора зрозуміти побірникам “руського міра” – пора зупинитися, що б не було нового “9 мая”, на цей раз з приводу їхньої капітуляції.
WW-2-ua-new-01

Залишити відповідь